NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad wzięciem udziału w teleturnieju sprawdzającym Twoje kompetencje językowe, rozwiąż nasz test.

  KSW 40. Michał "Sztanga" Fijałka: O doping w Dublinie się...

  KSW 40. Michał "Sztanga" Fijałka: O doping w Dublinie się nie boję [WIDEO]

  Maurycy Brzykcy

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Zawodnik Berserker’s Team, Michał Fijałka, opowiada o swoich przygotowaniach do gali KSW 40.
  Michał "Sztanga" Fijałka trenuje przed KSW 40.
  1/7
  przejdź do galerii

  Michał "Sztanga" Fijałka trenuje przed KSW 40. ©Olimpia Dudek

  Michał Fijałka to jeden z weteranów polskiej sceny sztuk walki. Zaczynał 10 lat temu podczas gali w Tychach, gdzie wygrał przez techniczny nokaut z Jackiem Czajczyńskim. Rok później został zwycięzcą turnieju wagi półciężkiej podczas KSW Eliminacje II. Nie zakotwiczył jednak w tej federacji na stałe. Walczył także dla Bote, MMA Atack. Pokazywał się również miejscowej publiczności podczas gali Iron Fist czy Areny Berserkerów.

  Fijałka wraca do KSW na galę nr 40, która odbędzie się w Dublinie - 22 października.

  - To władze KSW odezwały się do mnie, wyraziłem gotowość. Później już tylko czekaliśmy na decyzję przeciwnika - opowiada o swoim powrocie do KSW Fijałka. - Od mojej ostatniej walki nie minęło zbyt długo, ale wcześniej miałem sporą przerwę. Całkowicie zmieniłem system przygotowań do pojedynku. Oczywiście wcześniej konsultowałem tę decyzję z moimi trenerami od przygotowania kondycyjnego oraz oczywiście z głównym szkoleniowcem - Piotrem Bagińskim.

  Początkowo Fijałka miał stoczyć w Dublinie rewanżowe starcie z Marcinem Wójcikiem, ale ostatecznie do niego nie dojdzie. Popularny „Sztanga” w Dublinie powalczy z Irlandczykiem, Chrisem Fieldsem. Obaj mają po 34 lata.

  - Na zaległe sprawy przyjdzie jeszcze czas, a ja i tak wolę bić się zagranicznymi zawodnikami - przyznaje reprezentant Berserker’s Team Szczecin. - Teraz powalczę z zawodnikiem gospodarzy. Ale nie boję się dopingu miejscowej publiki. Byłem na KSW w Londynie z chłopakami z klubu i takiego dopingu, jaki dała miejscowa polonia, nie słyszałem na żadnej gali KSW. Powinno więc być dobrze w Dublinie. Nie jedzie z nami duża ekipa, ale moich ludzi będzie z nami trochę, więc o doping się nie boję.

  Oprócz Fijałki podczas KSW 40 w Dublinie wystąpią jego klubowi koledzy - Michał Materla oraz Maciej Jewtuszko. Obaj wracają do klatki KSW po różnych perypetiach: ten pierwszy prawnych, ten drugi zdrowotnych.

  - Niemal od zawsze sparujemy razem z chłopakami, więc tu pod tym względem nic się nie zmieniło. Tłuczemy się pomiędzy sobą i pomagamy sobie wzajemnie - dodaje Fijałka. - Jeżeli chodzi o wszelkie pytania o plan na walkę, to są one bez sensu. Plan zawsze jakiś jest, ale często po jednym ciosie trzeba go zmieniać. Nastawiam się zawsze na 15 minut, nigdy nie zakładam, że trzasnę kogoś w pierwszej rundzie.

  Zawodnik Berserker’s Team Szczecin ma na koncie 23 pojedynki. 16 z nich wygrał, w 6 przegrał, w jednym sędziowie orzekli remis. Rywal z Irlandii ma 19 walk (11 - 7 - 1).

  - Przeglądałem walki mojego rywala, ma średni bilans i śmieszną ksywkę - mówi z uśmiechem o przeciwniku. - Jest w moim zasięgu.

  Cała rozmowa ze "Sztangą" (InTheCage.pl):

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent