NASZE
  GALERIE

  Białystok się buduje

  Rozwiń
  Maciej Miszkiń: Kariera nabiera tempa

  Maciej Miszkiń: Kariera nabiera tempa

  Tomasz Dworzańczyk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Pochodzący z Sokółki Maciej Miszkiń zamierza wkrótce dołączyć do pięściarskiej elity. 27-letni zawodnik od niedawna walczy na zawodowym ringu, ale robi to z powodzeniem. Dotychczas Podlasianin wygrał wszystkie siedem pojedynków, które stoczył, w tym dwa przed czasem.
  Maciej Miszkiń chce przebić się na bokserski szczyt w wadze półciężkiej

  Maciej Miszkiń chce przebić się na bokserski szczyt w wadze półciężkiej

  Moim marzeniem jest oczywiście walka o mistrzowski tytuł, ale zdaję sobie sprawę, że to nie takie proste. Żeby przebić się do najlepszych w mojej kategorii wagowej potrzebuję jeszcze przynajmniej dziesięciu wygranych w dobrym stylu - mówi Miszkiń.

  Kariera Podlasianina nabiera tempa. Jeszcze rok temu zawodnik walczył m.in. w klatkach w formule MMA, ale w końcu zdecydował, że w pełni poświęci się pięściarstwu. Już pierwszy pojedynek na zawodowym ringu ze Słowakiem Miroslavem Kvocką wyglądał bardzo obiecująco.

  - Posłałem rywala na deski w drugiej rundzie i od tego się zaczęło. Później z powodzeniem walczyłem z Czechem, Łotyszem, Bułgarem, Marokańczykiem, a nawet sklasyfikowanym dużo wyżej ode mnie Węgrem. Ostatnim moim przeciwnikiem był znany z amatorskiego boksu Niemiec - Marco Angermann, który po walce nie wyglądał najlepiej - wylicza Miszkiń.

  Albert Sosnowski jest dobrze nastawiony

  To jednak tylko wstęp do tego co ma wkrótce nastąpić. Już teraz w kategorii półciężkiej Miszkiń zalicza się do najlepszych w Polsce.

  - Bezkonkurencyjny jest na razie Dawid Cygan Kostecki, a zaraz po nim Paweł Głażewski. Myślę, że trzecie miejsce należy do mnie, ale ciągle robię postępy i niewykluczone, że wkrótce ta hierarchia się zmieni - tłumaczy pięściarz.

  O rozwój Podlasianina dba doświadczony trener Fiodor Łapin, który obecnie przygotowuje Alberta Sosnowskiego do walki z Witalijem Kliczko.

  - Miałem okazję rozmawiać z Albertem na temat najbliższego pojedynku z Ukraińcem i muszę powiedzieć, że jest on bardzo pozytywnie nastawiony. Nie zdziwię się, jeśli sprawi niespodziankę - przyznaje Miszkiń.

  Na razie można oglądać walki w telewizji

  Nie wiadomo kiedy kibice na Podlasiu będą mogli zobaczyć Miszkinia na żywo. Na razie pewnym jest, że najbliższa gala bokserska z jego udziałem zostanie zorganizowana w maju w Gdyni. Wówczas pojedynkiem wieczoru będzie walka Krzysztofa Diablo Włodarczyka.

  - Bardzo bym chciał pokazać się w rodzinnych stronach i powalczyć na Podlasiu. Niestety, nie wszystko zależy ode mnie, bo grupa do której należę - Knockout Promotion przeważnie organizuje gale w innych rejonach Polski - wyjaśnia Miszkiń. - Dlatego najszybciej można mnie zobaczyć w akcji oglądając walki w Polsacie Sport - kończy pięściarz.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama