Medale dzieci z Rosomaka

W zawodach, które odbyły się w sobotę, wystartowały dzieci w przedziale wiekowym 5-13 lat
Dziewięć medali wywalczyli młodzi zawodnicy Rosomaka Białystok w międzynarodowym turnieju brazylijskiego jiu-jitsu w Mińsku Mazowieckim.

W zawodach, które odbyły się w sobotę, wystartowały dzieci w przedziale wiekowym 5-13 lat. Białostoczanie wywalczyli cztery złote krążki, trzy srebrne i dwa brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęli bracia – Bartosz Klim i Jan Klim oraz Wiktor Michalczuk i debiutująca w oficjalnych zawodach Zuzanna Lenarciak, która pokonała m.in. zawodniczkę z żółtym pasem.

Drugie miejsca zajęli Gabriel Aleksiejuk, Adrian Kośko i pięcioletni Borys Lenarciak. Ten ostatni był najmłodszym i najlżejszym zawodnikiem turnieju, ale był to dla niego już trzeci start w oficjalnych zawodach i z każdego wracał z medalem.

Na najniższym stopniu podium uplasowali się natomiast inni zawodnicy Rosomaka – Szymon Skibiński i Gabriel Nowik.