Klub Oyama Karate. Triumfy białostoczan na zawodach w...

Klub Oyama Karate. Triumfy białostoczan na zawodach w Nowogrodzie Bobrzańskim

Kurier Poranny

Białostoczanie świetnie spisali się w Nowogrodzie Bobrzańskim

Pięć pierwszych miejsc oraz jedno drugie zajęli zawodnicy Białostockiego Klubu Oyama Karate podczas zawodów w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Ogólnopolski Turniej Oyama Karate w Kata i Kumite był częścią obchodów jubileuszu 20-lecia działalności Oyama Karate w Nowogrodzie Bobrzańskim. W imprezie, oprócz zawodników z Polski, wzięli udział także karatecy z Niemiec. Białostocki klub reprezentowała pięcioosobowa ekipa pod przewodnictwem Sensei Marcina Siegieńczuka (3 dan).

W konkurencji kata, oprócz klubów reprezentujących Oyama Karate, startowali także zawodnicy stylu Shotokan Karate oraz Kyokushin Karate.
    Nasi reprezentanci w swoich kategoriach zaprezentowali się rewelacyjnie. Na najwyższym stopniu podium wśród seniorów stanął Marcin Siegieńczuk, a w kategorii junior drugie miejsce zajął Patryk Świerbutowski. Z kolei w kategorii junior młodszy Nikodem Siegieńczuk zajął pierwsze miejsce, co powtórzył też w konkurencji kumite. W kategorii młodzika triumfował też Alex Wierciszewski, a bezkonkurencyjny wśród seniorów był jeszcze Patryk Zabrocki.

ZOBACZ:KSW 41. Popek vs. Strachu. KSW 41 [STREAM na żywo, online, transmisja]. Walka Popek - Oświeciński. Jakie jeszcze walki?