forntuna
    Białostocki Klub Oyama Karate zdominował zawody w Słupsku

Kurier Poranny

Podczas zawodów w Słupsku białostoczanie stoczyli wiele interesujących walk

Białostoccy zawodnicy z klubu Oyama Karate zdobyli w Słupsku 12 pucharów podczas otwartych mistrzostw makroregionu północnego oyama PFK juniorów i seniorów w kata i kumite.

W konkurencji kumite (walce) na najwyższym stopniu podium uplasowali się: Oliwia Balczun (juniorka młodsza + 50 kg, lekki kontakt), Maciej Mróz (młodzik do 30 kg, lekki kontakt) oraz Patryk Zabrocki (senior + 80, semi-knockdown).

Drugie miejsca w kumite zajęli Michał Samojlik (młodzik do 40 kg, lekki kontakt – gala), Oliwia Perkowska (młodziczka do 40 kg, lekki kontakt – gala), Aleks Mikulski (junior młodszy do 40 kg, lekki kontakt) oraz Ewa Jaworowicz (juniorka młodsza + 50 kg, lekki kontakt).

Na trzeciej pozycji uplasowali się natomiast Nikodem Siegieńczuk (junior młodszy do 40 kg, lekki kontakt) oraz Michał Domalewski (junior młodszy + 50 kg , lekki kontakt). Dodatkowo Aleks Mikulski otrzymał nagrodę najlepszego juniora młodszego.

W konkurencji kata (pokazy) na podium stanęło dwoje białostoczan – Nikodem Siegieńczuk i Oliwia Balczun zajęli trzecie miejsce.

W zawodach wystartowało 80 zawodników z Łodzi, Turka, Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Darłowa, Słupska i Białegostoku.