aip,x-news,aip
Lech - Legia ZADYMA NA MECZU. Dantejskie sceny. Pseudokibice wdarli się na murawę. Interweniowała policja [WIDEO, ZDJĘCIA] x-news
Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Dantejskie sceny na meczu w Poznaniu: race, wyzwiska, zdemolowany płot, policja na murawie i walkower.

Polski klasyk skończył się skandalem. Poznańscy chuligani, sfrustrowani grą Lecha, zarzucili racami boisko i wtargnęli na nie, co doprowadziło do przerwania spotkania z Legią Warszawa w momencie, kiedy stołeczny zespół wygrywał 2:0.

Kolejorz został ukarany walkowerem, co oznaczało obronę tytułu przez legionistów. Ekstraklasę opuszczają Sandecja Nowy Sącz i Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Zobacz tu Lech - Legia. Mecz przerwany! Kibice wbiegli na stadion i przegonili piłkarzy Lecha do szatni [WIDEO + DUŻO ZDJĘĆ]

"Mamy dość" - taki transparent wywiesili w pewnym momencie kibice, ale dość nie mieli legioniści, którzy w 69 min. po kontrze strzelili drugiego gola. Na lewej stronie pola karnego Sebastian Szymański podał do wbiegającego w "szesnastkę" Michała Kucharczyka, który uderzeniem mocnym uderzeniem pokonał Putnocky'ego.

A potem stało się to, co od dłuższego czasu przewidywaliśmy. Z "Kotła" na murawę poleciały race, piłkarze udali się do szatni, a arbiter przerwał mecz.

- Policjanci wkroczyli do akcji po otrzymaniu prośby od organizatora meczu, bo to on odpowiada w pierwszej kolejności za zapewnienie bezpieczeństwa - mówi Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Jak się jednak okazuje, na stadionie... nie zatrzymano ani jednego chuligana.

Sezon w Poznaniu skończył się skandalem, który może mieć bardzo przykre dla Lecha Poznań reperkusje.

Lech - Legia. Mecz przerwany! Kibice wbiegli na stadion i pr...

Kibice Lecha rzucali race, wyłamali ogrodzenie, na murawę wyszły oddziały policyjne. Chwilę później piłkarze poszli do szatni, a arbiter przerwał mecz.

Lech - Legia. Zadyma na meczu Lecha Youtube 20.05.2018 Mecz przerwany. Kibice pogonili piłkarzy do szatni [Wideo Youtube]

Na około 10 minut przed końcem spotkania, przy wyniku 2:0 dla Legii sędzia Daniel Stefański przerwał mecz z powodu rzucenia rac w pole karne Legii. Filmy z tego zdarzenia obiegły internet:

Część pseudokibiców Lecha przedarło się na murawę boiska. Interweniowała policja, a sędzia ostatecznie zakończył spotkanie. Piłkarze Legii w szatni otworzyli już szampany.

Jagiellonia - Wisła Płock 2:1. Legia lepsza w Poznaniu i Jaga wicemistrzem Polski (zdjęcia, wideo)

Pseudokibice "Kolejorza", przy stanie 2:0 dla stołecznych, zaczęli rzucać na murawę race i petardy, a następnie wtargnęli na boisko, doprowadzając do przerwania spotkania. Aby zapanować nad sytuacją, potrzeba było co najmniej kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji i służb porządkowych.

Gorszące sceny w ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy. Pseudokibice Lecha wtargnęli na murawę, przerywając mecz z Legią

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa nie został już wznowiony. Legia Warszawa została mistrzem Polski. Dzięki temu zwycięstwu "Wojskowi" po raz trzeci z rzędu i trzynasty w historii klubu będą mogli cieszyć się z mistrzowskiego tytułu.