Puchar Polski. 1/4 finału. Awans faworytów

Tomasz Dworzań[email protected]
Piłkarze Tura Bielsk Podlaski wygrali pierwszy raz na wiosnę i zagrają w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski Anatol Chomicz
Nie było niespodzianek w 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Do dalszych gier awansowały ŁKS 1926 Łomża, KS Michałowo i Tur Bielsk Podlaski.

Wszystkie zespoły wygrywały wczoraj dość pewnie. Najbardziej okazałe zwycięstwo odniósł Tur, pokonując innego czwartoligowca - Puszczę Hajnówka 4:1. Był to jednocześnie pierwszy triumf bielszczan na wiosnę.

- Bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, po tegorocznym falstarcie. Chłopcy od początku ruszyli do ataku i w efekcie już w pierwszym kwadransie rozstrzygnęliśmy sprawę awansu - przyznaje Paweł Bierżyn, trener Tura.

Jego podopieczni w ciągu 15 minut zdobyli trzy bramki. Hajnowianie przebudzili się dopiero w drugiej połowie, kiedy gola z rzutu karnego strzelił Adam Langa. Dodatkowo przyjezdni od 55. minuty grali z przewagą zawodnika, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Karol Car.

- Trochę zrobiło się nerwowo, ale szybko opanowaliśmy sytuację, zdobywając czwartą bramkę - dodaje Bierżyn.

Na niespodziankę liczono w Kolnie, gdzie przyjechał trzecioligowy ŁKS. Grający klasę niżej Orzeł dotrzymywał mu kroku tylko do przerwy. W drugiej połowie podopieczni Mateusza Miłoszewskiego dwoma golami przesądzili sprawę awansu.

- W pierwszej połowie łomżanie grali pod wiatr i oddali tylko jeden strzał. Po przerwie, po rzucie rożnym padł pierwszy gol, a drugiego straciliśmy w sytuacji sam na sam z bramkarzem - relacjonuje Robert Brzeziński, piłkarz Orła.

Zgodnie z planem do półfinału awansował też KS Michałowo, wygrywając 2:0 z A-klasowym Sokołem 1946 Sokółka.

- To był twardy i ostry mecz. Szybko zdobyta przez nas bramka ustawiła nam nieco spotkanie. Tuż przed przerwą dołożyliśmy drugą i utrzymaliśmy wynik do końca - opowiada Daniel Szemiot, trener Śląska.

Ostatniego półfinalistę poznamy w przyszłą środę, kiedy zmierzą się Dąb Dąbrowa Białostocka z Warmią Grajewo.

Wyniki 1/4 finału

Orzeł Kolno - ŁKS 1926 Łomża 0:2 (0:0).
Bramki: 0:1 - Sadowski (65), 0:2 - Lemański (75).

Sokół 1946 Sokółka - KS Michałowo 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Osypiuk (5), 0:2 - Panek (28).

Tur Bielsk Podlaski - Puszcza Hajnówka 4:1 (3:0). Bramki: 1:0 - K. Kosiński (4), 2:0 - Daniłowski (9), 3:0 - Daniłowski (14), 3:1 - A. Langa (47-karny), 4:1 - M. Jakubowski (67).

Mecz: Dąb Dąbrowa Białostocka - Warmia Grajewo zostanie rozegrany 27 kwietnia.