forntuna
  Paweł Janas szkolił trenerów w Białymstoku. MOSP chce się...

  Paweł Janas szkolił trenerów w Białymstoku. MOSP chce się rozwijać, stawia na szkolenia i nowoczesność [ZDJĘCIA]

  Tomasz Dworzańczyk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Były selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas (z lewej) podczas zajęć w białostockim MOSP
  1/12
  przejdź do galerii

  Były selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas (z lewej) podczas zajęć w białostockim MOSP ©Wojciech Wojtkielewicz

  Zapowiadają się spore zmiany w Miejskim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego. Klub już zmienił logo, wprowadził nową aplikację, mającą na celu usprawnienie szkolenia, a teraz pracuje nad podniesieniem kwalifikacji swoich szkoleniowców.
  Ostatnio gościliśmy u nas bardzo zacnych gości, bowiem na nasze zaproszenie przyjechali do Białegostoku tak uznani szkoleniowcy jak Paweł Janas, Ryszard Komornicki, czy Tomasz Borkowski, którzy uczestniczyli w dwudniowej konferencji dla naszych trenerów - mówi Maciej Kudrycki, dyrektor sportowy MOSP i trener koordynator w białostockim ośrodku.
  Zobacz galerię
  Oprócz zajęć teoretycznych, trenerzy MOSP mogli zapoznać się w praktyce z metodami szkoleniowymi m.in. byłego selekcjonera reprezentacji Polski - Pawła Janasa, czy reprezentującego szwajcarską szkołę trenerską -Ryszarda Komornickiego.

  - Trenerzy przeprowadzili pokazowe zajęcia z rocznikiem 99, występującym w Centralnej Lidze Juniorów. Można było poznać inne ciekawe metody treningowe, jak choćby „GAG”, czyli - gra analiza, gra - z którą zapoznawał nas pan Komornicki. Wiele cennych uwag przekazał też pan Borkowski i myślę, że nabyta wiedza będzie bardzo przydatna w praktyce - mówi Kudrycki.

  Podniesienie jakości szkolenia to jeden z głównych celów MOSP na najbliższy czas. Białostocki ośrodek w przeszłości wychował już wielu zawodników, którzy zaistnieli w ekstraklasie, ale na tym nie zamierza poprzestać.

  CZYTAJ: Jagiellonia Białystok. Bodvarsson, Bezjak, Lazarević, Wójcicki. Jaga przedstawiła nowych zawodników [ZDJĘCIA, WIDEO]

  - Obecnie trwają prace, by na pewno poprawić stan infrastruktury klubowej i unowocześnić zarówno sam ośrodek, jak i pracę z młodzieżą. Plany są ambitne, ale wszystkiego na razie nie chciałbym zdradzać - mówi Kudrycki. - Na pewno celem jest to, żeby jak najszybciej doczekać się zawodników, którzy poradzą sobie w dorosłym futbolu - dodaje.

  Młodzi adepci MOSP, ich rodzice, a także trenerzy będą mieli teraz łatwiej, za sprawą specjalnej internetowej aplikacji - „Sportbm” oferującą nowe możliwości w kształceniu nowych pokoleń piłkarzy.

  - Każde dziecko, zrzeszone w MOSP będzie zarejestrowane w naszym nowym systemie, który wiele rzeczy usprawni. „Sportbm” to nowoczesna platforma oferująca kompletny zestaw do efektywnego zarządzania szkółkami i zajęciami sportowymi, z których na co dzień korzystają trenerzy jak i zawodnicy i ich opiekunowie - przekonuje Kudrycki.  Jagiellonia Białystok. Prezentacja nowych piłkarzy


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!