Liga Mistrzów. Juventus Barcelona 3:0. Bramki na YouTube (wideo)

(Kaja Krasnodębska, AIP)
Liga Mistrzów. Juventus Barcelona 3:0. Bramki na YouTube (wideo) AFP/East News
W hicie Champions League Juventus Turyn pokonał FC Barcelonę 3:0. W tym artykule zobaczysz wszystkie bramki na YouTube.

Liga Mistrzów. Juventus Barcelona 3:0. Bramki na YouTube (wideo)**FC Barcelona znów w katastrofalnym położeniu przed rewanżem! W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym przegrała z Juventusem aż 0:3 (0:2). Dwie bramki zdobył najpierw Paulo Dybala, zaś jedną dołożył po przerwie Giorgio Chiellini. Tylko remontada na miarę tej z dwumeczu z PSG da „Dumie Katalonii**” awans do półfinału, Wobec tak złej gry jak dzisiaj nie wydaje się być ona jednak zbyt realna. Mecz sędziował Szymon Marciniak. O ile przed zmianą stron podejmował głównie słuszne decyzje, o tyle w drugiej połowie parę razy się pogubił.

Przed pierwszym gwizdkiem ciężko było wytypować faworyta. Włosi, którzy w tej edycji nie przegrali dotąd ani razu, świetnie radzą na własnym podwórku i pewnie zmierzają po tytuł mistrza Włoch, natomiast Hiszpanie pomimo różnych turbulencji (pierwszy mecz z PSG) już nieraz udowodnili że potrafią grać w piłkę i odwracać wyniki. Rozjemcą dzisiejszego starcia był znany z ekstraklasowych boisk Szymon Marciniak. Arbiter, który jeszcze dziesięć dni temu gwizdał w spotkaniu Arki Gdynia z Górnikiem Łęczna, teraz miał pilnować Juventusu i Barcelony.

Mimo sporych emocji oraz walki hiszpańskiego zespołu do samego końca, Juventusowi udało się zwyciężyć na własnym stadionie 3-0. To dobra zaliczka przed rewanżem w Barcelonie. Włosi wciąż nie mogą czuć się jednak pewni awansu – już w poprzedniej rundzie podopieczni Luisa Enrique pokazali, że dopóki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć.