PORANNY
  TV

  Najnowsze materiały na Poranny TV

  Rozwiń
  PORANNY
  TV
  Zwiń
  Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku....

  Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku. Konferencja na stadionie

  Zdjęcie autora materiału
  Wojciech Konończuk

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Takiej imprezy lekkoatletycznej w Białymstoku jeszcze nie było. Już w piątek ruszają mistrzostwa Polski seniorów.
  Konferencja w sprawie Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku
  1/9
  przejdź do galerii

  Konferencja w sprawie Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku ©BOSiR

  To będzie weekend z konstelacją gwiazd, które będą w zasadzie na dotknięcie ręki. Takiej imprezy po prostu nie można przegapić.

  Na stadion BOSiR przyjadą największe sławy nie tylko krajowego, ale i światowego formatu. Wystarczy wymienić nasz fenomenalnych młociarzy: Pawła Fajdka, Wojciecha Nowickiego i Anitę Włodarczyk, świeżo upieczonych młodzieżowych mistrzów Europy - sprinterkę Ewę Swobodę i kulomiota Konrada Bukowieckiego, biegaczy Marcina Lewandkowskiego i Angelikę Cichocką.

  Lista gwiazd jest bardzo długa, a sporo jest na niej też podlaskich lekkoatletów. Murowaną fworytką skoku wzwyż jest Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok, która właśnie poprawił najlepszy tegoroczny wynik, skacząc we włoskiej Padwie 198 cm.

  Fascynująco zapowiada się walko o złoto w rzucie młotem naszego Wojciecha Nowickiego z Pawłem Fajdkiem. W rzucie dyskiem zobaczymy Darię Zabawską która w sobotę wywalczyła w Bydgoszczy srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy. Jest też płotkarz Dariusz Czykier, sprinter Kamil Kryński i wielu innych. Dotychczas rekordowe osiągnięcie to dziesięć medali

  O poziom sportowy zawodów można być spokojnym. Stawką będzie bowiem nie tylko medal krajowego championatu. Występ w Białymstoku to próba generalna przed sierpniowymi mi mistrzostwami świata w Londynie. Dla niektórych to także ostania szans ana wywalczenie sobie minimum na wyjazd do Anglii.

  - To dla miasta ogromne wyróżnienie i powód do dumy. Ostatni raz tego typu impreza gościła u nas w 1935 roku,a były to tylko mistrzostwa mężczyzn. Teraz liczymy n piękną pogodę i wspaniałą promocję miasta - mówi prezydent Białegosotku Tadeusz Truskolaski.

  - Ciesze się, że mistrzostwa odbędą się tutaj, bo 27 lat,jakie spędziłem w Białymstoku odcisnęło spiętno -uśmiecha się prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski. Chcę jednak podkreślić, że Białystok dostał organizację mistrzostw nie dlatego, że mu się to należało, a dlatego, że wywalczył to sobie przedstawieniem najlepszych warunków. A miał poważnych konkurentów - dodaje.

  Impreza będzie wielkim wyzwaniem dla gospodarzy z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  - Spodziewamy się około ośmiuset tzw. osobostartów. Trzeba pamiętać, że część lekkoatletów stratuje w kilku konkurencjach, ale i tak przedsięwzięcie jest ogromne - mówi dyrektor BOSIR Paweł Orpik. - Chcemy, by kibice dostali jak największą, skondensowaną dawkę emocji. Dlatego już w piątek, obok ceremonii otwarcia, planujemy rozegranie dziesięciu finałów, a w sobotę i w niedzielę - po 15. I to wszystko na przestrzeni kilku godzin. Spodziewamy się ustanowienia rekordów stadionu, a może nawet kraju - dodaje.

  Zawody rozpoczną się w piątek, o godz. 14.50, eliminacjami biegu na 400 metrów przez płotki kobiet. Na 17 zaplanowana jest ceremonia otwarcia. W sobotę lekkoatleci przystąpią do walki o godz. 17, a w niedzielę - o godz. 14. Wstęp na trybuny jest wolny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   Lupus Media - strony www

   Lupus Media - strony www

   Zostań Dziewczyną Lata. Zgłoś się i wygraj super nagrody!

   Zostań Dziewczyną Lata. Zgłoś się i wygraj super nagrody!

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Gry On Line - Zagraj Reklama