Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:1

Kamil Gołaszewski
W przedostatnim sparingu na zgrupowaniu w Belek, Jagiellonia (na biało) zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1. Jedyną bramkę dla białostoczan zdobył Marek Wasiluk Kamil Świrydowicz\jagiellonia.pl
Pod koniec zgrupowania w tureckim Belek, żółto-czerwoni zremisowali z Pogonią Szczecin 1:1. W sobotę rozegrają ostatni sparing, ze Slovanem Bratysława.

W zespole Jagiellonii szansę występu dostali między innymi piłkarze, którzy przez ostatni tydzień narzekali na drobne urazy. Mowa o obrońcy Sebastianie Maderze i ofensywnym pomocniku Karolu Świderskim.

Spotkanie z Pogonią rozgrywano systemem - dwa razy po 30 minut. Pierwszą odsłonę wygrali Portowcy, a bramkę dla szczecinian zdobył Dawid Kort. Po zmianie stron oba zespoły stworzyły sobie po kilka klarownych sytuacji bramkowych, ale tym razem skuteczniejsi okazali się białostoczanie. W 42. minucie wyrównującego gola strzelił obrońca Marek Wasiluk, który wykazał się sprytem w zamieszaniu podbramkowym.

Jutro jagiellończycy zakończą zgrupowanie nad Bosforem. O godz. 16. żółto-czerwoni, w ostatnim sparingu, zmierzą się ze słowackim Slovanem Bratysława. W niedzielę białostoczanie wracają do Polski.

Wynik:

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Kort (28), 1:1 - Wasiluk (42).

Jagiellonia: Zawodnik testowany (31. Karpieszuk) - Baran, Madera (43. zawodnik testowany), Wasiluk, Jonatan Straus - Grzyb, Szymonowicz - Świderski (50. Falon), Łupiński, Falon, Alvarinho - Grzelczak .

Pogoń: Henger - Rudol, Stańczyk, Murawski (31. Matynia), Nunes - Traore (31. Listkowski), Piotrowski, Kort, Walski, Przybecki - Nagórski.