Skandal w Salonikach. Grecy zaatakowali koktajlami Mołotowa autokar z działaczami Jagiellonii.

Napięta atmosfera wokół meczu. Grecy zaatakowali koktajlami Mołotowa autokar z działaczami Jagiellonii.
Pseudokibice Arisu Saloniki kamieniami i koktajlami Mołotowa obrzucali autokar z zarządem i akcjonariuszami Jagiellonii. Policja uciekła.

Do groźnego zdarzenia doszło przed meczem III rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Aris - Jagiellonia, kiedy goście z Polski próbowali dotrzeć na stadion. W pewnym momencie autobus stał się przedmiotem ataku pseudokibiców z Salonik.

- W autokarze powybijano kamieniami szyby, rzucano koktajle Mołotowa, próbowano podłożyć ogień. W życiu czegoś takiego nie widzieliśmy - opowiada rzeczniczka Jagiellonii Agnieszka Syczewska.

Mający eskortować działaczy Jagi policjanci, uciekli przed tłumem rozwścieczonych szalikowców Arisu i wrócili dopiero po 20 minutach. Na szczęście nikt z białostoczan nie doznał poważniejszych obrażeń.

Kamieniami atakowani byli przed meczem także sympatycy białostockiego klubu. Niespokojnie było także podczas pierwszej połowy spotkania, kiedy fani Jagi starli się ze służbami porządkowymi.

Czytaj i oglądaj: Aris - Jagiellonia 2:2. Odpadamy po pięknej walce - zobacz bramki i skrót meczu. (wideo)