Jacek Czaplewski
Korona - Jagiellonia 0:3
Korona - Jagiellonia 0:3 Echo Dnia/Sławomir Stachura
Lotto Ekstraklasa. Jagiellonia w stylu wytrawnego boksera wypunktowała Koronę Kielce. Zwycięstwo zapewnił wprowadzony w 60 minucie Arvydas Novikovas. Litwin najpierw zaliczył asystę, a potem zdobył dwie bramki. Nie popisał się tylko przy rzucie karnym, którego zmarnował. Wicemistrz zbliżył się do liderującego Lecha Poznań na punkt i czeka już tylko na to, co w tej kolejce zrobi Legia Warszawa. Na widowni zasiadło 7510 kibiców.

Jagiellonię w grze potrafił utrzymać dzisiaj Marian Kelemen. Słowacki bramkarz przed przerwą wybił piłkę nogą sprzed linii. I chociaż gospodarze sugerowali sędziemu, że było zupełnie inaczej, to bramka nie została uznana – zresztą słusznie. W drugiej odsłonie przy wyniku 1:0 Kelemen zaliczył też piękną paradę.

Dobrą i skuteczną Jagiellonię obejrzeliśmy dopiero po przerwie (wcześniej mylił się Dejan Lazarević). Prowadzenie objęła w 63 minucie, gdy po szarży wprowadzonego Arvydasa Novikovasa zabójczym wykończeniem popisał się Roman Bezjak. Dla niego okazało się to trzecie trafienie tej wiosny.

Emocje zakończyły nam się tak naprawdę w 71 minucie, ponieważ wtedy wynik podwyższył Novikovas po swoim rajdzie. Litwin chwilę przed końcem ustalił wynik na 3:0, kiedy dobijał próbę z najbliższej odległości. Co ciekawe, mimo tak krótkiego pobytu na boisku powinien był skompletować hat-tricka. W 87 minucie zmarnował jednak jedenastkę.

Dzięki tej wygranej Jagiellonia przerwała passę trzech porażek.

Piłkarz meczu: Arvydas Novikovas
Atrakcyjność meczu: 6/10

TRANSFERY w GOL24

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Wymarzona zmiana Arvydasa Novikovasa. Jagiellonia wygrała z Koroną i jest nadal w grze o wszystko - Gol24