Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:2. Kibice Jagiellonii nie zawiedli. Zobacz doping kibiców FOTO

(adek)
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:2. Kibice Jagiellonii nie zawiedli.
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:2. Kibice Jagiellonii nie zawiedli. Anatol Chomicz
Pełne trybuny w Białymstoku podczas meczu Jagiellonia Białystok - Lech Poznań. Kibice przygotowali piękną oprawę. Zobaczcie zdjęcia.

Przed niedzielnym spotkaniem Jagiellonii z Lechem chyba nikt nie spodziewał się aż takich emocji. Piłkarze z Białegostoku w roli faworytów od razu przejęli inicjatywę i naciskali na bramkę Kolejorza. Żółto-czerwone trybuny pewne były zwycięstwa swojego zespołu. Aż do jedenastej minuty, kiedy to będący na prawym skrzydle Maciej Makuszewski otrzymał dokładne podanie i podał piłkę Radosławowi Majewskiemu. Ten strzałem bez przyjęcia umieścił piłkę w bramce pokonując Mariana Kelemena.

Jagiellonia miała szansę wyrównać już w dziewiętnastej minucie. Potężne uderzenie Tarasa Romanczuka z trudem obronił Matus Putnocky. Tym strzałem taras wywalczył jedynie rzut rożny.

Trzydziesta dziewiąta minuta pogrążyła Jagiellonię. Darko Jevtić zagrał prostopadle do Łukasza Trałki, który w sytuacji sam na sam z Marianem Kelemen uderzył po nodze bramkarza gospodarzy. Wprost do siatki. Kibice zaczęli płakać. Coraz więcej osób nie wierzyło już w wygraną żółto - czerwonych.

W czterdziestej piątej minucie żółta kartka dla Marcina Robaka za agresywny i spóźniony wślizg w nogi Jacka Góralskiego nieco ostudziła zapędy piłkarza Lecha Poznań.

Kolejny żółty kartonik pojawił się dopiero w sześćdziesiątej minucie. Piotr Tomasik powalił Macieja Makuszewskiego na ziemię za co słusznie został ukarany.

Jagiellończycy kazali czekać na kontaktowego gola aż do 77 minuty. Indywidualną akcją popisał się Arvydas Novikovas, który wyłożył piłkę Jackowi Góralskiemu. Ten mocnym uderzeniem nie dał żadnych szans Matusowi Putnocky'emu!

Po czterech minutach żółtą kartkę zobaczył Abdul Aziz Tetteh za faul na Przemysławie Frankowskim.

W osiemdziesiątej siódmej minucie Cillian Sheridan podał w pole karne do jednego z kolegów, który natychmiast wystawił piłkę Arvydasowi Novikovasowi. Jego strzał doprowadził do remisu i radości kibiców Jagiellonii!

Mimo emocjonującej końcówki, w której piłkarze Lecha otrzymali jeszcze trzy żółte kartki i jedną czerwoną, wynik nie zmienił się.

Jagiellonia remisując z Lechem zdobyła wicemistrza Polski. Z tej okazji w centrum Białegostoku odbędzie się feta. W związku z tym między godz. 20 a 23 przewidziane jest wyłączenie z ruchu Placu NZS i przyległych ulic. Ruch drogowy zostanie wyłączony na następujących ulicach: