Justyna Dorozińska. Białostoczanka najszybsza w Bydgoszczy

Jakub Laskowski
Justyna Dorozińska (z lewej) razem z trenerem Michałem Mrozem
Justyna Dorozińska (z lewej) razem z trenerem Michałem Mrozem facebook
Justyna Dorozińska z Cresovii Białystok zdobyła dwa złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadze Młodzieży w Bydgoszczy.

Podopieczna Michała Mroza okazała się najszybsza w konkurencjach C1-500 m i C1-3000 m. Na dłuższym dystansie wystąpiła też Ewa Kowalska, która finiszowała na szóstej pozycji.

Blisko medalu była również dwójka Cresovii. Duet Kowalska i Patrycja Tarasiuk na 500 m nieznacznie przegrał z zawodniczkami OTK Opole, Karoliną Jóźwiak i Magdaleną Przybył, plasując się na czwartym miejscu.

W klasyfikacji klubowej Cresovia poprawiła wynik z ubiegłorocznej imprezy. W Bydgoszczy białostocki zespół zajął 215. miejsce z 22 punktami.

Sukcesy białostockiego klubu to kontynuacja znakomitych wyników z mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Warto przypomnieć, że w krajowym czepionacie białosto-czanki zdobyły aż pięć krążków, broniąc dwa tytuły mistrzyń kraju.