Kurier Poranny

Tor Wschodzący Białystok zaprasza na wydarzenie "Poznaj swój tor" (zdjęcia)

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza 2 grudnia (sobota) w godz. 9:00-12:00 na Tor Wschodzący Białystok na wydarzenie pod hasłem „Poznaj swój

BOSiR

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/6] Następne

Tor Wschodzacy Białystok zaprasza na wydarzenie "Poznaj swój tor"

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza 2 grudnia (sobota) w godz. 9:00-12:00 na Tor Wschodzący Białystok na wydarzenie pod hasłem „Poznaj swój tor”. Impreza skierowana jest do osób, które do tej pory nie jeździły po torze. W ten sposób mogą się przekonać, że to doskonałe miejsce, gwarantujące bezpieczne warunki do podnoszenia umiejętności prowadzenia pojazdu. Miejsce – nie tylko dla rajdowców, ale dla wszystkich użytkowników publicznych dróg.

Organizatorzy proponują około dziesięciominutową jazdę po torze za symboliczną złotówkę, bez wcześniejszych zapisów. Jednocześnie na tor będzie wjeżdżało po pięć aut. Kolejne będą szykowały się do jazdy – a właściwie to ich kierowcy, poznając na odprawie zasady panujące na obiekcie. Z kolei rad i wskazówek na temat techniki prowadzenia pojazdu dla chętnych będzie udzielał Paweł Danilczuk z Grupy Rajdowej Felix.

Jeżeli nie będzie sytuacji wymagającej od obsługi dłuższej interwencji (np. usunięcie pojazdu spoza toru), z jazd przez 180 minut będzie mogło skorzystać nawet 90 kierowców. Gdyby nie było tylu chętnych, możliwe będą kolejne przejażdżki dla tych, którzy już z toru skorzystali.

Auta będą wpuszczane na tor od godz. 8:15. O 8:30 odbędzie się odprawa dla pierwszych chętnych. Przed przyjazdem na obiekt należy wydrukować i podpisać oświadczenie dostępne na www.miejskoaktywni.pl, bez którego nie można jeździć. Usprawni to zdecydowanie przeprowadzenie wydarzenia. Po jeździe będzie można uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące funkcjonowania obiektu od przedstawicieli Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Polecamy