ZS Mechanicznych. W Mechaniaku podlascy uczniowie chwycili za sztangi [ZDJĘCIA]

Diana Krasowska
Zawody w wyciskaniu sztangi w ZS Mechanicznych w Białymstoku
Zawody w wyciskaniu sztangi w ZS Mechanicznych w Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
52 zawodników z 16 podlaskich szkół średnich walczyło o tytuł mistrza województwa podlaskiego w wyciskaniu sztangi leżąc.

Tym razem wycisnąłem 125 kg - chwali się Mateusz Sacharko, uczeń drugiej klasy ZSM w Białymstoku. - Lubię ten sport, adrenalinę, a na zawodach był nawet lekki stresik - dodaje.

Na siłowni trenuje od dwóch lat. W ubiegłym roku wygrał, w tym w swojej kategorii - 83 kg do 18 lat - zajął drugie miejsce.

- Cieszę się z wyniku, ale za rok zwyciężę - zapowiada.

Organizatorem XV Mistrzostw Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc im. Artura Śliwki był Uczniowski Klub Sportowy „Mechaniak” w Białymstoku oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku, gdzie odbyła się impreza.

Każdy w zawodników miał trzy podejścia do dowolnego ciężaru. Startowali w dwóch kategoriach wiekowych - do 18 lat oraz do 20 lat. W każdej z nich obowiązywał podział ze względu na ich wagę. Sportowcy dodatkowo zostali oceniani w kategorii open do 18 lat i do 20 lat oraz w kategorii drużynowej, gdzie punktowały cztery najlepsze wyniki ze szkoły.

Najlepiej drużynowo wypadli: ZSZ w Hajnówce, tuż za nimi - ZSZ w Sokółce, na trzecim uplasował się ZSM w Białymstoku.