Kręgle w Galerii Białej. Mistrzostwa Porannego. (zdjęcia)

Kręgle w Galerii Białej. Mistrzostwa Porannego. (zdjęcia)

Magdalena Angelika Szymańska

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Kurier Poranny

Kręgle w Galerii Białej. Mistrzostwa Porannego. (zdjęcia)
Kręgle w Galerii Białej. Mistrzostwa Porannego. (zdjęcia)

Dziewczęta nie dawały za wygraną i swoim poziomem dorównywały zawodowcom. ©fot. Wojciech Wojtkielewicz

Drugie eliminacje do finału turnieju o puchar Kuriera Porannego przebiegały pod znakiem dobrej zabawy i doboru odpowiedniej taktyki.
[galeria_glowna]


Motywujemy się nawzajem i zagrzewamy do walki - mówi Tobiasz Bielski z I LO. - Dla nas najważniejsza jest dobra zabawa. Wierzymy w swoje siły i liczymy też na odrobinę szczęścia. Jest z nami nasza nauczycielka od wf-u, która daje nam praktyczne wskazówki, jak mamy odpowiednio rzucać.


Hubert Rutkowski, gracz z IV LO, był jednym z faworytów drużyny. Jak się okazało zanim znalazł się w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych, musiał pokonać nie lada konkurencję.

- W naszej szkole były eliminacje do tych zawodów - mówi. - Na jedno miejsce było aż dziesięć osób. Mi na szczęście się udało dostać tutaj. Nie jestem zaawansowanym graczem, są lepsi ode mnie, ale jak na razie udaje mi się zbijać wszystkie kręgle. Kwestia treningu i odpowiedniego dobrania kuli.

Warto wspomnieć, że Hubert grał trzynastką, która wcale nie był pechowa.

Drużyna z Zespołu Szkół Budowlano Geodezyjnych w Białymstoku to weterani Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w grze w kręgle.

- Rok temu tez startowaliśmy, zajęliśmy wtedy drugie miejsce w finale, było fajnie, więc w tym roku też jesteśmy - mówi Maciej Michalczuk.

Jak się okazało gracze, tym razem postawili na taktykę.

- Przygotowywaliśmy się do matury z matematyki i przy okazji opracowywaliśmy wzory i sposoby na wygranie gry, to nasze taktyczne niespodziewajki- opowiada Adrian Matuszewski. - Mamy też naszego czarnego konia, który celnie rzuca lewą ręką.
W drugich rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła drużyna Katolik1 - 1205 ptk., drugie z wynikiem 1026 ptk. należało do graczy z Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych, a trzecie miejsce należało do IV LO, którzy zdobyli 1022 ptk. Ich zobaczymy w finale.


Kolejne eliminacje do finału jutro o godzinie 19, w Kręgielni MK Bowling w Galerii Białej.Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Poranny.pl poleca

Wideo