NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad wzięciem udziału w teleturnieju sprawdzającym Twoje wiadomości, rozwiąż nasz test.

  The World Games. Igrzyska ruszają już dziś

  The World Games. Igrzyska ruszają już dziś

  Dawid Foltyniewicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ceremonię otwarcia igrzysk obejrzy 25 tys. widzów. Wszystkie bilety zostały już wyprzedane
  1/3
  przejdź do galerii

  Ceremonię otwarcia igrzysk obejrzy 25 tys. widzów. Wszystkie bilety zostały już wyprzedane ©theworldgames2017.com

  Dziś na Stadionie Wrocław rozpoczną się 10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017. W igrzyskach rywalizować będzie ponad 3,5 tys. sportowców ze 112 krajów.

  RELACJA NA ŻYWO ---> KLIKNIJ  Ceremonia otwarcia The World Games rozpocznie się o godz. 19 na Stadionie Wrocław i potrwa ponad dwie godziny. Na trzech scenach wystąpi łącznie ponad 400 artystów, w tym orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i gwiazdy muzyki, których nazwiska były najbardziej wyczekiwaną przez fanów The World Games informacją ostatnich tygodni.
  To pierwsze tak ważne wydarzenie tego rodzaju we Wrocławiu, w którym weźmie udział ok. 35 tys. uczestników, w tym widzowie, sportowcy, wolontariusze, dziennikarze, goście specjalni oraz liczni artyści.

  - Ceremonia otwarcia będzie mocnym wstępem do igrzysk, ich wizytówką. Chcemy w sposób uniwersalny zaprezentować Wrocław, Dolny Śląsk i Polskę. To będzie bardzo ważny moment dla całej imprezy, bo już wiemy, że transmisja trafi do wielu krajów na całym świecie, od Niemiec po Chiny - podkreśla Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

  Wrocław, jako miasto gospodarz, w którym historia spotyka się z przyszłością, będzie miał okazję zaprezentować się szerokiej publiczności. Świetnie zapowiada się koncert Radzimira Dębskiego wraz z Orkiestrą Symfoniczną Narodowego Forum Muzyki. Artyści szykują specjalnie na tę okazję hiphopową uwerturę.

  Poza Jimkiem na trzech scenach zbudowanych na Stadionie Wrocław wystąpią m.in. Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Natalia Sikora, Igor Herbut z zespołem LemON czy BeMy. - Muzyka zawsze towarzyszy mi podczas aktywności fizycznej. Motywuje do pokonywania własnych słabości. Dotyczy to zarówno sportowców, artystów, jak i wszystkich innych ludzi mających muzykę w sercu. To dla mnie wielkie wyróżnienie, że mogę wystąpić na otwarciu The World Games - mówi Kamil Bednarek. Oczywiście nie zabraknie najważniejszych elementów ceremoniału olimpijskiego (defilada państw, hymn, flaga, przysięga).

  Muzykę, która będzie tłem podczas oficjalnej prezentacji sportów z programu TWG 2017, stworzy Steve Nash i jego zespół złożony z siedmiu DJ-ów. Nie zabraknie zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz, którzy po raz pierwszy wykonają oficjalną piosenkę TWG 2017 w języku angielskim - „Run”. Premiera polskiej wersji - „Biegnij” - miała miejsce już w połowie czerwca.

  Ceremonia będzie transmitowana do wielu krajów świata. Zarówno przed, jak i po wydarzeniu organizatorzy zapewniają uczestnikom transport. Inauguracja jest jednym z najważniejszych elementów igrzysk, dlatego kreacja artystyczna i organizacyjna zostały powierzone profesjonalnej i posiadającej doświadczenie w organizacji dużych wydarzeń agencji Walk Events.

  Krzysztof Materna (scenarzysta i reżyser imprezy, przedstawiciel firmy Walk Events - przyp. red.) zdradza, że dobór artystów, którzy uświetnią ceremonię otwarcia był nieprzypadkowy. Różnorodność gatunków i stylów muzycznych powinna zadowolić widzów w każdym wieku i o różnych gustach. Na scenie wystąpią bowiem znane gwiazdy muzyki POP, pop-rock, reggae i muzyki klasycznej.

  Próby przed inauguracją The World Games trwały już od poniedziałku. Należy zaznaczyć, że ceremonia otwarcia to także wielkie wyzwanie logistyczne. - Mamy kilkaset ton konstrukcji, która po raz pierwszy na taką skalę powstała w Polsce. W szczytowym momencie w próby zaangażowano ponad 1000 osób. Łącznie ze sportowcami i obsługą w ceremonię otwarcia będzie zaangażowanych 6000 ludzi - dodaje Bartosz Bieszyński, główny producent wydarzenia.

  Sportowcy podczas The World Games będą rywalizowali w 31 dyscyplinach na 24 obiektach, z czego aż 20 mieści się we Wrocławiu. Arenami ich walki będą m.in.: Stadion Olimpijski, basen przy ul. Wejherowskiej i tor wrotkarski w Parku Tysiąclecia. Tereny Akademii Wychowania Fizycznego wraz z wyremontowanym Stadionem Olimpijskim służyć będą do rozgrywania dyscyplin zespołowych, tj.: piłka ręczna plażowa, fistball (gra zespołowa łącząca elementy tenisa i siatkówki), przeciąganie liny, futbol amerykański czy żużel. W Hali Ludowej i na terenie Pergoli widzowie będą mogli oglądać gimnastykę, taniec sportowy, a w parku Szczytnickim - łucznictwo. W Narodowym Forum Muzyki przy pl. Wolności, dokładnie w salach koncertowych, rozegrane zostaną zawody trójboju siłowego. Dyscypliny zaplanowane w północnej części Wrocławia to przede wszystkim sztuki walki - kickboxing, muaythai oraz sumo. Zawodnikom będzie można kibicować m.in. w hali Orbita. Sporty wodne, czyli sportowe ratownictwo wodne, pływanie w płetwach i kajak polo będą rozgrywane w wyremontowanym kompleksie przy ul. Wejherowskiej. Zawody w ramach World Games odbędą się także w Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach i Świdnicy.

  Specjalną linią na stadion

  MPK przygotowało dwie specjalne linie tramwajowe dla widzów, którzy wybierają się na Ceremonię Otwarcia.
  Od godz. 16.40 do godz. 18.25 z Galerii Dominikańskiej z częstotliwością co 15 minut w stronę Stadionu Wrocław oraz Leśnicy i z powrotem będą kursowały dwie specjalne linie tramwajowe - T1 i T2. Te same linie obsłużą także pasażerów po wielkim otwarciu The World Games 2017. Dodatkowo zaplanowano dwie autobusowe linie specjalne - S1 i S2, które pojadą z pętli Pilczyce oraz spod Stadionu Wrocław.

  ZOBACZ TEŻ:


  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent