Polska nastolatka robi furorę w tenisowym French Open

Iga Śwątek zagra w półfinale juniorskiego French Open
Iga Śwątek zagra w półfinale juniorskiego French Open Eurosport\Getty Images
O ile polscy seniorzy nie zawojowali wielkoszlemowego French Open, to na ziemnych kortach w Paryżu świetnie gra Iga Świątek. Biało-Czerwona awansowała do półfinału turnieju juniorek.

17-latka z Warszawy idzie przez turniej jak burza i nie przegrała dotąd nawet seta. W pojedynku, którego stawką będzie finał, Polka zmierzy się ze swoją partnerką deblową – Amerykanką Caty McNally.

Świątek rozpoczęła turniej od zwycięstwa nad rozstawioną z czwórką Alexą Noel z USA, pokonując ją 7:6, (9-7, 6:1).
– Nie ma planu minimum, jest tylko maksimum: wygrać – powiedział po tym spotkaniu nasza młoda zawodniczka w rozmowie ze stacją Eurosport, która transmituje turniej French Open.

Szybko okazało się, że nie są to czcze przechwałki. W kolejnych grach Polka rozgromiła 6:1, 6:2 Łotyszkę Danielę Vismane i 6:3, 6:1 Francuzkę Clarę Burel. Większy opór postawiła jej dopiero w ćwierćfinale Japonka Yuki Naito. Oba sety miały podobny przebieg. Azjatka obejmowała prowadzenie 5:3, a Biało-Czerwona popisywała się wspaniałą grą w końcówkach i wygrywała po cztery gemy z rzędu, zwyciężając ostatecznie 7:5, 7:5.

Transmisja z piątkowego pojedynku Świątek – McNally dziś w Eurosporcie 2 i Eurosport Player.

Obie półfinalistki turnieju gry pojedynczej, są też w ćwierćfinale debla. Polsko-amerykańska para stoczyła w czwartek dramatyczny bój z Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) i Xiyu Wang (Chiny), wygrywając 6:3, 5:7, 12:10. W supertie-breaku Świątek i McNally obroniły trzy piłki meczowe, by za moment cieszyć się z awansu.

Dawid Celt: Musimy zacząć budować reprezentację Polski kobiet bez Agnieszki Radwańskiej