Pływanie. Brąz i sporo miejsc w finałach juniorów Juvenii Białystok

Juniorzy Juvenii Białystok rywalizowali w lipcu w Letnich Mistrzostwach Polski
Juniorzy Juvenii Białystok rywalizowali w lipcu w Letnich Mistrzostwach Polski Zbiory prywatne
Tomasz Bocheń z Juvenii Białystok zdobył brązowy medal Letnich Mistrzostw Polski Juniorów (17-18-letnich), rozgrywanych w Opolu.

To największy sukces białostockiego klubu podczas wakacji. Inni zawodnicy Juvenii także jednak nie mają się czego wstydzić, bowiem w rozgrywanych w lipcu imprezach rangi mistrzowskiej, wywalczyli 26 miejsc finałowych.

Tomasz Bocheń wywalczył brąz na 200 m st. motylkowym, ale był także czwarty na 100 m oraz popłynął w finale B na 50 m, gdzie został sklasyfikowany na 16. miejscu.

W tej samej kategorii wiekowej Maciej Danilewski był szósty na 100 m, siódmy na 200 m oraz 11. na 50 m st. grzbietowym. Nieźle spisała się także Sandra Sokołowska - 12. na 100 m st. dowolnym oraz 15. na 50 motylkiem, a w pierwszej „20” znalazł się także Paweł Królik - 13. na 50 m i 15. na 100 m st. motylkowym.

Letnie Mistrzostwa Polski rozpoczęły się od startu juniorów 14-letnich w Olsztynie. Tam najbliżej podium była Katarzyna Bagińska, która zajęła piąte miejsce na 100m st. motylkowym. Zawodniczka Juvenii była także siódma na 100 m st. dowolnym oraz zajęła takie same miejsce w finale na 200 m st. zmiennym.

Tydzień później w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowali juniorzy 16-letni. Tam najlepiej spośród białostoczan spisała się Wiktoria Lisowska, która zajęła piąte miejsce w finale na 200m st. grzbietowym, była dziewiąta na 200 m st. zmiennym oraz 15. na 50 m st. grzbietowym.

Udany start zaliczyła także Kaja Kruszewska - dziewiąta na 400 m st. zmiennym, 11. na 800 m dowolnym, 13. na 200 motylkowym, 14. na 400 m dowolnym i 15. na 100 m motylkowym.

W tej samej kategorii Władysław Butkiewicz zajął dziewiąte miejsce na 400 m, 12. na 200 m oraz 15. na 100 m dowolnym, a Krystian Krzyżaniak był 18. na 200 m st. klasycznym oraz 19. na 400 m st. zmiennym.