PLUS
  PORANNY

  Najlepsze na plus.poranny.pl

  Rozwiń
  Pływanie. Białostoczanie pokazali moc

  Pływanie. Białostoczanie pokazali moc

  Karol Potaś

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Podlasianie z zawodów krajowych przywożą wiele medali
  1/3
  przejdź do galerii

  Podlasianie z zawodów krajowych przywożą wiele medali ©zbiory prywatne

  Zawodnicy Juvenii i Barracudy zaliczyli dobre starty w Gliwicach, Gorzowie Wlkp. i Warszawie.
  W Gliwicach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów do lat 16. W walce o medale wzięło udział ponad 440 zawodniczek i zawodników ze 131 klubów. Białostoczanka Julia Żekało (Barracuda) zdobyła srebrny medal w konkurencji 50 m stylem grzbietowym.

  – Julia swoim występem udowodniła przynależność do czołówki najlepszych pływaczek w Polsce. Jej srebrny medal tworzy historię pływania w województwie. Rekordy Podlasia, które ustanowiła na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym, wpisują ją do grona najszybszych dziewczyn w naszym województwie – mówi trener Rafał Czaplejewicz.


  Żekało wystartowała też w innych konkurencjach. Na 100 m grzbietowym była czwarta, siódma na 50 m dowolnym oraz ósma na 200 st. grzbietowym.

  - Julia jest pracowitą dziewczyną, a nasza współpraca daje bardzo dobre efekty – dodaje Czaplejewicz.

  W mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych startowali też inni pływacy z Białegostoku. 14-latkowie rywalizowali w Lublinie. Wystąpiło tam 681 zawodników, ze 159 klubów.

  Z dobrej strony pokazał się Paweł Kowalewski (Juvenia), który był piąty na 100 m stylem grzbietowym szósty na 50 m grzbietowym i ósmy na 100 m stylem zmiennym. Jego koleżanka klubowa Adrianna Wałuszko była 15. na 100 m st. grzbietowym.

  Natomiast w championacie 17-18 latków w Gorzowie Wielkopolskim, brąz na 200 m st. motylkowym zdobył Tomasz Bocheń (Juvenia).
  – Emocji w wyścigu nie brakowało, Tomek zdobywając brązowy medal, czasem 1.59,70 minuty ustanowił też swój rekord życiowy – opowiada Małgorzata Andrzejewska, trenerka Juvenii.

  Bocheń zajął też siódme miejsce na 100 m i 12. na 50 m st. motylkowym. Inna reprezentantka Juvenii – Wiktoria Lisowska – była dziewiąta na 100 m, dziesiąta na 200 i 12. na 50 m w wyścigach stylem grzbietowym.

  Niezły start białostoccy pływacy zaliczyli też w warszawskich zawodach “Od Młodzika Do Olimpijczyka”, skąd przywieźli trzy miejsca na podium.

  Drugi w stolicy był Julian Pytel na 100 m motylkiem i czwarty na 100 m st. dowolnym. Drugie srebro to zasługa Aleksandra Jurgiela na 100 m. grzbietowym (był też szósty na 100 m kraulem). Ostatni medal – brązowy, w zmaganiach na 100 m motylkiem zdobył Sebastian Greczan. Cała trójka reprezentuje białostocką Juvenię.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Udawali policjantów, grozili bronią i okradali bogatych ludzi

  Udawali policjantów, grozili bronią i okradali bogatych ludzi

  Do końca była twarda i odważna. Poznajcie historię łączniczki AK

  Do końca była twarda i odważna. Poznajcie historię łączniczki AK

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!