Anna Sokólska ze złotym medalem Zawodów w Łucznictwie Konnym w Japonii

agada
Anna Sokólska jest białostoczanką i jedyną reprezentantką Europy, która zwyciężyła w Międzynarodowych Zawodach w Łucznictwie Konnym w Japonii.

Anna Sokólska, białostoczanka i jedyna reprezentantka Europy, wygrała międzynarodowe zawody rozegrane 14-15 października 2017. Odbyły się one w japońskim mieście Obihiro na wyspie Hokkaido. Zdobyła dwa złote medale w konkurencjach: koreańskiej i węgierskiej. Do tego otrzymała srebrny medal w konkurencji japońskiej (Yabusame). Dzięki temu zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Zdobyć złote medale nie było wcale tak łatwo. Do pokonania miała 26 reprezentantów z siedmiu krajów i czterech kontynentów.

To nie pierwszy sukces, jaki osiągnęła. Wygrywając te zawody, powtórzyła sukces sprzed dwóch lat. Stanęła wtedy na japońskim turnieju w Nikko na najwyższym stopniu podium.

Anna w najbliższy piątek wystartuje w XII Mistrzostwach Świata w Łucznictwie Konnym w Korei.

Białystok. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 2017. Ewa Swoboda ze złotym medalem