CLJ U-17. To była remontada! Jaga rozbiła Śląsk i w nagrodę ma finał! [Zdjęcia]

Jakub Laskowski
Żółto-Czerwoni rozbili w dwumeczu Śląsk Wrocław aż 9:2
Żółto-Czerwoni rozbili w dwumeczu Śląsk Wrocław aż 9:2 Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali u siebie Śląsk Wrocław 6:2 (w dwumeczu 9:2) i awansowali do finału mistrzostw Polski juniorów młodszych. O złoty medal Żółto-Czerwoni zawalczą w Pruszkowie (27 czerwca) z Pogonią Szczecin, która w półfinale ograła Koronę Kielce.

Pomimo wysokiej zaliczki z pierwszego meczu (3:0), szkoleniowiec Jagi Wojciech Kobeszko przestrzegał swoich piłkarzy, że Śląsk nie przyjdzie do Białegostoku na wycieczkę. I to potwierdziło się po pierwszym kwadransie, kiedy wrocławianie wyszli na prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego Piotra Samiec-Talara.

Strata bramki podrażniła gospodarzy. W 26. minucie do wyrównania doprowadził Bartosz Bida. Jagiellończycy złapali wiatr w żagle i przed przerwą jeszcze dwukrotnie zaskoczyli bramkarza Śląska, a dokonał tego Maciej Twarowski.

W drugiej połowie przyjezdni tylko wyczekiwali na wyższy wymiar kary. Białostoczanie skorzystali na indywidualnych błędach defensorów i powiększyli dorobek strzelecki. Do siatki trafiali Eryk Matus, Karol Struski, a wynik meczu ustalił Przemysław Chyrchała.

Wyniki półfinałów

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 6:2 (3:1). Bramki: 0:1 - Samiec-Talar (15-karny), 1:1 - Bida (26), 2:1 - Twarowski (39-karny), 3:1 - Twarowski (41), 4:1 - Matus (50), 5:1 - Struski (56), 5:2 - Głowieńkowski (70), 6:2 - Chyrchała (80-karny). W pierwszym meczu: 3:0. Awans: Jagiellonia.

Jagiellonia: Kaczorowski - Gierach, Wolanin, Gdowik, Płoszkiewicz, Matus, Struski, Frelek, Bida, Nawrocki, Twarowski.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 2:1. W pierwszym meczu: 0:0. Awans: Pogoń.