Legia - Dundalk 1:1. Wynik, relacja. Legia Warszawa w Lidze Mistrzów! (zdjęcia)

krk
Legia - Dundalk 1:1. Wynik i relacja. Porażka daje awans do Ligi Mistrzów. Legia Warszawa zagra w fazie grupowej LM gol24.pl
Legia - Dundalk 1:1. Wynik, relacja. Do ostatniej minuty ważyły się losy awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ostatecznie to Legia Warszawa będzie miała okazję do gry z takimi tuzami europejskiego futbolu jak Real Madryt, Manchester City, Real Madryt czy Bayern Monachium.

Legia - Dundalk 1:1. Wynik, relacja. Remis dał awans

Legia Warszawa przystąpiła do meczu z FC Dundalk z dwubramkową zaliczką z pierwszego spotkania. Tylko w najczarniejszych snach można było pomyśleć, że warszawiacy roztrwonią taką przewagę na własnym boisku.

Początek meczu pokazał jednak, że to nie będzie łatwy wieczór dla piłkarzy stołecznego klubu. Legioniści nie potrafili konstruować akcji a w obronie przydarzały im się błędy. Jeden z nich wykorzystał zespół z Irlandii już w 19 minucie. To Benson pokonał Arkadiusza Malarza.

Legia - Dundalk. Wynik 1:1. Wynik słaby tak jak gra

To sprawiło, że w meczu pojawiły się emocje. Legia Warszawa zabrała się natomiast do gry. Jej ataki były coraz lepsze. Chociaż do końca pierwszej połowy nie udało się piłkarzom mistrza Polski stworzyć prawdziwego zagrożenia pod bramką przeciwnika.

W drugiej połowie meczu w poczynaniach obu zespołów brakowało dokładności. Legia grała wolno a do tego widać było w ich zagraniach dużo nerwów. Irlandczykom brakowało natomiast umiejętności czy to przy dośrodkowaniach czy przy wykończeniu strzałów.

W końcówce meczu Dundalk odkryło się przed Legią próbując strzelić drugiego gola. w 92. minucie wykorzystał to Michał Kucharczyk, który po otrzymaniu piłki od Odjidja-Ofoe przebiegł połowę boiska i przy asyście tylko jednego obrońcy irlandzkiego strzelił bramkę dla Legii.

Legia Warszawa w fazie grupowej Ligi Mistrzów

Legia ostatecznie awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ale z taką grą jaką zaprezentowała na stadionie w Warszawie nie można liczyć na to, że coś w niej ugra. Kibice stołecznej drużyny mają powody do niepokoju. Póki co mogą się jednak cieszyć, że Legia jest pierwszym od 20 lat polskim zespołem, który zagra w Lidze Mistrzów.

Po 20 latach mamy zespół w Lidze Mistrzów. Legia - Dundalk 1:1

Legia Warszawa 1-1 Dundalk FC

Michał Kucharczyk 90 - Robbie Benson 19

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 4. Igor Lewczuk, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 7. Steeven Langil (65, 6. Guilherme), 3. Tomasz Jodłowiec, 8. Vadis Odjidja-Ofoe, 75. Thibault Moulin (90, 99. Aleksandar Prijović), 18. Michał Kucharczyk - 11. Nemanja Nikolić (71, 19. Bartosz Bereszyński).

Dundalk: 1. Gary Rogers - 2. Sean Gannon, 15. Paddy Barrett, 4. Andy Boyle, 14. Dane Massey - 7. Daryl Horgan, 10. Ronan Finn, 5. Chris Shields (83, 21. Darren Meenan), 11. Patrick McEleney (88, 26. Michael O'Connor), 18. Robbie Benson - 9. David McMillan.