Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
AP/EAST NEWS
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – West Bromwich Albion przegrało na wyjeździe z Southampton 0:1. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth wygrało na wyjeździe ze Stoke City 2:1. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea City przegrało u siebie z Leicester 1:2. Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut w bramce „Łabędzi”.

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull City pokonało na wyjeździe Barnsley 1:0. Kamil Grosicki rozegrał 64 minuty.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham, z Tomaszem Kuszczakiem w bramce, przegrało na wyjeździe z Millwall 0:2.

Paweł Wszołek (QPR) – Pełne 90 minut Pawła Wszołka w meczu Bolton – QPR (1:1).

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało u siebie z Norwich 0:1. Bartosz Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Australia:

A League:

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City wygrało u siebie z Wellington Phoenix 1:0. Marcin Budziński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering, z 19-letnim Bartłomiejem Żynelem w bramce, zremisowało na wyjeździe z FAC Wien 2:2.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht przegrał na własnym obiekcie z zespołem Genk 0:1. Łukasz Teodorczyk rozegrał pełne 90 minut. Reprezentant Polski w pierwszej części spotkania obejrzał żółtą kartkę.

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Dunaw Ruse – Botew Płowdiw. Daniel Kajzer całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Pełne 90 minut Patryka Procka w meczu Achnas – Anorthosis (1:2).

Czechy:

2. Liga:

Łukasz Pielorz (Frydek Mistek) – Łukasz Pielorz rozegrał pełne 90 minut w meczu Varnsdorf – Frydek Mistek (1:0). Polak w 87. minucie został ukarany żółtą kartką.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – 75 minut Kamila Wilczka w meczu Helsingor – Brondby IF (0:1).

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu AS Monaco – Caen (2:0).

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux przegrało na wyjeździe z Amiens 0:1. Igor Lewczuk rozegrał całe spotkanie w zespole „Żyrondystów”.

Grecja:

Piotr Grzelczak (Platania) – Platania przegrała u siebie z AEL-em Larissa 0:1. Piotr Grzelczak rozegrał pełne 90 minut.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, przegrała na wyjeździe z Realem Oviedo 0:2.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – 75 minut Piotra Parzyszka w meczu N.A.C. Breda – PEC Zwolle (0:2).

Filip Kurto (Roda) – Filip Kurto mecz Twente Enschede – Roda Kerkrade oglądał z wysokości ławki rezerwowych. Twente wygrało 3:0.

Eereste Divisie:

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht przegrało na wyjeździe z Jong Utrecht 1:2. Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce MVV.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Filip Bednarek rozegrał pełne 90 minut w bramce De Graafschap w wyjazdowym meczu z zespołem Dordrecht. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Irlandia:

Premier Division:

Łukasz Skowron (St. Patricks) – St. Patricks, z Łukaszem Skowronem w bramce, wygrało na własnym obiekcie z Cork City 4:2.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, zremisowało u siebie z Albirexem Niigata 2:2.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z HSV 1:0. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg zremisował przed własną publicznością z Herthą BSC 1:1. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – 90 minut Jakuba Błaszczykowskiego w meczu Wolfsburg – Hoffenheim (1:1).

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Eugen Polanski wszedł na boisko w meczu z Wolfsburgiem w 82. minucie.

Paweł Olkowski (Koeln) – Pełne 90 minut Pawła Olkowskiego w meczu Kolonia – Werder Brema. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Darmstadt przegrało na wyjeździe z Fortuną Dusseldorf 0:1. Artur Sobiech całe spotkanie spędził na ławce gości.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann, z Piotrem Leciejewskim w bramce, przegrało na własnym stadionie z Rosenborgiem 0:3.

Jakub Serafin (Haugesund) – Pełne 90 minut Jakuba Serafina w meczu Molde – Haugesund (1:0).

Portugalia:

Primeira Liga:

Mateusz Zachara (Tondela) – Tondela wygrała u siebie z Belenenses 2:0. Mateusz Zachara cały mecz spędził na ławce.

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense pokonało na własnym obiekcie Rio Ave 1:0. Michał Miśkiewicz cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – 63 minuty Janusza Gola w meczu Spartak Moskwa – Amkar Perm. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w meczu Tosno – FK Rostów (1:1).

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Tatran Preszów) – Pełne 90 minut Jakuba Więzika w meczu Taran – MSK Żylina.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz MFK Zemplin – Nitra. Polski bramkarz wszedł na boisko w 58. minucie.

Dawid Szymonowicz (Zlate Moravce) – 90 minut Dawida Szymonowicza w meczu Zlate Moravce – Slovan Bratysława (3:2).

2. liga:

Szymon Gruca (Partizan) – Hattrick Szymona Grucy w meczu Partizan Bardejov – Podbrezova B (7:0). 25-latek rozegrał pełne 90 minut.

Sebastian Szczepański (Partizan) – Sebastian Szczepański wszedł na boisko w 72. minucie.

Szkocja:

Premiership:

Rafał Grzelak (Heart) – Heart of Midlothian pokonało na własnym obiekcie St. Johnstone 1:0. Rafał Grzelak całe spotkanie przesiedział na ławce „Serc”.

Krystian Nowak (Heart) – Również cały mecz na ławce gospodarzy spędził Krystian Nowak.

Turcja:

2. liga:

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Adanaspor – Ankaragucu. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Umraniyespor – Gaziantep. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów bezbramkowo zremisowało na własnym obiekcie z Szachtarem Donieck. Tomasz Kędziora rozegrał całe spotkanie. W doliczonym czasie gry Polak został ukarany żółtą kartkę.

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Druids – Carmarthen. Arkadiusz Piskorski cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Włochy:

Serie A:

Karol Linetty (Sampdoria) – Gol Karola Linettego w meczu Sampdoria Genua – Crotone (5:0). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Prawdziwe wejście smoka zanotował Dawid Kownacki, który w 75. minucie wszedł na boisko, a już minutę później wpisał się na listę strzelców.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Bartosz Bereszyński całe spotkanie spędził na ławce Sampdorii.

Piotr Zieliński (Napoli) – Napoli bezbramkowo zremisowało na własnym obiekcie z Interem Mediolan. Piotr Zieliński spotkanie rozpoczął na ławce gospodarzy. Reprezentant Polski w 72. minucie wszedł na plac gry, zastępując Marka Hamsika.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała na wyjeździe z Torino 1:0. Łukasz Skorupski spotkanie oglądał z wysokości ławki rezerwowej gości.

Bartosz Salamon (Spal) – Spal przegrało na własnym obiekcie z Sassuolo 0:1. Bartosz Salamon całe spotkanie spędził na ławce beniaminka.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus pokonał na wyjeździe Udinese 6:2. Wojciech Szczęsny całe spotkanie spędził na ławce „Starej Damy”.

Paweł Bochniewicz (Udinese) – Całe spotkanie na ławce Udinese Calcio przesiedział Paweł Bochniewicz.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Chievo wygrało z Hellasem 3:2 w derbach Werony. Mariusz Stępiński spotkanie rozpoczął na ławce gospodarzy, a na placu gry zameldował się w 80. minucie.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Paweł Jaroszyński całe spotkanie spędził na ławce Chievo.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała na wyjeździe z Benevento 3:0. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce „Violi”.

Serie B:

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało na własnym obiekcie z Novarą 0:2. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut.

Radosław Murawski, Paweł Dawidowicz, Przemysław Szymiński (Palermo) – Spotkanie z Novarą spędzili na ławce Palermo.

Tomasz Kupisz (Cesena) – Pełne 90 minut Tomasza Kupisza w meczu Cesena – Foggia (3:3).

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Łudogorec (Jacek Góralski) – Etar
Deportivo La Coruna (Przemysław Tytoń) – Girona
AC Ajaccio – GFC Ajaccio (Damien Perquis)
Sandhausen – St. Pauli (Waldemar Sobota)
Lokomotiw Moskwa (Maciej Rybus) – FK Krasnodar

TOP 10 najlepszych Polaków w grze FIFA 18

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24