10. medal Polski w Rio. Brąz Nowickiego!

Waldemar Mazgaj
Wojciech Nowicki zdobył brązowy medal w konkursie rzutu młotem na igrzyskach olimpijskich.

27-letni zawodnik z Białegostoku w jakiś sposób zrehabilitował naszych młociarzy po sensacyjnym odpadnięciu Pawła Fajdka (mistrz świata i mistrz Europy był faworytem do „złota”) już w eliminacjach.

Przed ostatnią serią rywalizacji reprezentant Polski zajmował 7. pozycję; w ostatnim rzucie rzucił 77,73 m i awansował na trzecie miejsce. Zwyciężył Dilszod Nazarow. Drugi był Iwan Tichon.

To trzeci medal polskiego zawodnika w rzucie młotem na olimpiadzie. W 1960 roku brąz zdobył Tadeusz Rut, a w 2000 roku na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Ziółkowski.