Sparing: Jagiellonia - Zoria Ługańsk 1:2

strzelił głową bramkę
strzelił głową bramkę Fot. Wojciech Oksztol/Archiwum
Piłkarze Jagiellonii Białystok ponieśli drugą porażkę podczas zgrupowania w Turcji. Żółto-czerwoni przegrali w Side z ukraińską Zorią Ługańsk 1:2.

-Graliśmy na dwa składy z fajnie grającym zespołem i mecz mógł się podobać - mówi Michał Probierz, trener Jagiellonii.

Białostoczanie objęli prowadzenie w 42. minucie po strzale głową Andriusa Skerli. Litwin wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Marcina Burkhardta.

- Chcieliśmy sprawdzić wszystkich piłkarzy, którzy są z nami. Dlatego po przerwie grało siedmiu juniorów - komentuje Probierz.

Ukraińcy wykorzystali ten fakt i w drugich 45 minutach posiadali optyczną przewagę. Efektem były dwa trafienia - w 77 i 85 minucie.

- Przeciwnik owszem, grał fajną piłkę, ale sędziowie za to się nie popisali. Straciliśmy gola z rzutu wolnego, którego nie było, a kiedy szliśmy trzech na jednego, to arbiter sygnalizuje aut - denerwuje się opiekun Jagi.

- Niemniej jednak, musimy być także przygotowani również i na takie sytuacje w lidze, dlatego nie robię z tego problemu - dodaje.

Jagiellończycy w środę po południu przeniosą się do Antalyi, gdzie zostaną do 18 lutego.

Jagiellonia Białystok - Zoria Ługańsk 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Skerla (42), 1:1 - Polanskyj (77), 1:2 - Madou (85).

Jagiellonia: Jagiellonia (I połow): Ptak - Kijanskas, Skerla, Cionek, Lato - Kupisz, Kascelan, Grzyb, Essomba - Burkhardt - Grzelak.

Jagiellonia (II połowa): Ptak - Norambuena, Soczyński, Józefiak, Pejović - Makuszewski, Hermes (82. Murawski), Gogol, Seratlić - B. Pawłowski - Zapolnik.