Sparing: Jagiellonia - Ruch 0:4

Michał Probierz ma nad czym myśleć. Dwa tygodnie przed sezonem jego zespół gra bardzo kiepsko W. Oksztol
Kolejną bolesną porażkę poniosła Jagiellonia Białystok. Żółto-czerwoni przegrali w Sulejówku z Ruchem Chorzów 0:4 w przedsezonowym sparingu.

Chociaż to tylko mecz kontrolny, to kibice Jagi bardzo się niepokoją. Forma białostockiego zespołu od pamiętnego meczu w Pawłodarze z Irtyszem wcale nie poszła w górę. Tym razem jagiellończycy wyraźnie ustępowali chorzowianom (12 miejsce w ubiegłym sezonie), przegrywając zasłużenie 0:4, a mogło być jeszcze gorzej.

Niebiescy do przerwy prowadzili 1:0 po strzale Arkadiusza Piecha w 35. minucie. Dodajmy, że w tej części gry rywale mieli poprzeczkę, a raz w sytaucji sam na sam dobrze interweniował Grzegorz Sandomierski, wygrywając pojedynek z Maciejem Jankowskim.

W drugiej połowie przeciwnicy byli już skuteczniejsi i zdobywając kolejne trzy bramki udowodnili swoją wyższość. Przy jednej z nich asystował niechciany w Jadze Igor Lewczuk, który wyłożył piłkę Markowi Zieńczukowi. Oprócz goli, białostocki zespół stracił też El Mehdiego, który w 71. minucie opuścił boisko z kontuzją.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Piech (35), 0:2 - Abott (48), 0:3 - Zieńczuk (50), 0:4 - Jankowski (68).

Jagiellonia: Sandomierski (46. Słowik) - Bartczak (62. Straus), Józefiak (57. El Mehdi, 71. Józefiak), Cionek, Norambuena, Makuszewski (46. Seratlić), El Mehdi, Hermes (46. Grzyb), Kukol' (46. Plizga), Ćetković (69. Kupisz), Maycon (46. Frankowski).