Sparing: Bałtyk Gdynia - Jagiellonia 0:3

Piłkarze Jagiellonii mają już za sobą pierwszą część przygotowań do rundy wiosennej Archiwum
Piłkarze Jagiellonii pokonali w sparingu drugoligowy Bałtyk Gdynia 3:0. Spotkanie zakończyło pierwsze zimowe zgrupowanie w Cetniewie, gdzie żółto-czerwoni przebywali przez 10 dni.

W spotkaniu rozegranym w Gdyni zdecydowanie lepsza była Jagiellonia. Do przerwy udało się jednak tylko raz pokonać bramkarza gospodarzy. Uczynił to w 18. minucie Grzegorz Rasiak.

Miejscowi mogli odpowiedzieć golem w 38. minucie, kiedy po faulu Thiago Cionka w polu karnym sędzia odgwizdał jedenastkę. Zawodnik Bałtyku trafił jednak tylko w poprzeczkę.

Po przerwie na boisku pojawiła się zupełnie inna jedenastka żółto-czerwonych, ale nie zmieniło to obrazu gry. Wynik podwyższył w 65. minucie Grzegorz Arłukowicz (z rzutu wolnego), a rywali dobił w 81. minucie Mirosław Kalista, kończąc akcję Emira Seratlica.

Jagiellończycy po meczu wracają do Białegostoku, jednak nie zabawią na Podlasiu zbyt długo. W środę udają się na kolejne zgrupowanie, tym razem do Side w Turcji, gdzie rozegrają kolejne sparingi.

Bałtyk Gdynia - Jagiellonia 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Rasiak (18), 0:2 - Arłukowicz (65), 0:3 - Kalista (81).

Jagiellonia (I połowa): Ptak - Bartczak, Cionek, Nowotka, Kupisz, Tymiński, Gigauri, Dżalamidze - Burkhardt - Frankowski, Rasiak.

II połowa: Baran - Norambuena, Porębski, Pejovic, Kalista, Arłukowicz, Kostuch, Seratlic, Ćetkovic - Pawłowski, Zubowicz.