Sokół Ostrów Mazowiecka - Żubry Leo Sped Białystok 71:63

Tomasz Dworzańczyk [email protected]
Koszykarze Żubrów nie wykorzystali szansy na odniesienie trzeciego zwycięstwa w tym sezonie Wojciech Wojtkielewicz
Białostockie Żubry doznały kolejnej porażki w II lidze. Podopieczni Jakuba Jakubca przegrali na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka 63:71.

Sokół Ostrów Mazowiecka- Żubry Leo Sped Białystok 71:63 (23:24, 14:16, 16:17, 18:6).
Żubry: Misiewicz - 15, Zabielski - 12, Bombrych - 9, Monach, Andruk - 7, Kalinowski, Niewiński - 5, Małyszko - 3.
Rosa Sport Radom - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 57:72.

Przegraliśmy mecz w czwartej kwarcie, kiedy za faule pospadali nasi podstawowi zawodnicy. Michał Bombrych, Krzysztof Kalinowski i Patryk Andruk nie dokończyli spotkania i to jest głównym powodem porażki - przyznaje Jakubiec.

Do momentu rozpoczęcia finałowej odsłony, to białostoczanie nadawali ton grze. Jeszcze w połowie trzeciej kwarty, po rzucie za trzy punkty Łukasza Małyszko, przyjezdni prowadzili 11 oczkami - 51:40. Gospodarze zdołali jednak szybko zniwelować dystans i na osiem minut przed końcem wyszli na prowadzenie 58:57. Zryw gości dał im jeszcze nadzieję na sukces - po rzucie Andrzeja Misiewicza znów wygrywały Żubry - 63:62, ale końcówka należała do miejscowych, którzy od tego momentu nie stracili już punktu, a sami zdobyli ich dziewięć.

- Na pewno jest to kolejna lekcja dla naszych młodych zawodników, którzy dopiero uczą się drugiej ligi. Trzeba trochę czasu, by zrozumieli na czym polega dorosła koszykówka i na przyszłość nie popełniali już podobnych błędów, jakie nam się zdarzyły w Ostrowi Mazowieckiej - dodaje trener.

Kolejne spotkanie białostoczanie rozegrają w sobotę przed własną publicznością. Ich rywalem będzie KU AZS UJK Kielce.