Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 3:1

(ted)
Śląsk Wrocław ograł Jagiellonię
Śląsk Wrocław ograł Jagiellonię Anatol Chomicz/Archiwum
Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:3 w meczu przedostatniej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Honorowego gola dla żółto-czerwonych strzelił Tomasz Kupisz.

O wyniku zadecydowały stałe fragmenty gry. Białostoczanie już w pierwszej połowie dwukrotnie dali się zaskoczyc wrocławianom. Najpierw w 22. minucie do siatki trafił po rzucie rożnym Przemysław Kaźmierczak, natomiast w 38. minucie rezultat podwyższył Rok Elsner, któremu zagrywał z rzutu wolnego Sebastian Mila.

W drugiej połowie jagiellończycy ruszyli do ataków i mieli kilka okazji na kontaktową bramkę. W 49. minucie w słupek trafił Rafał Grzyb, a jeszcze lepszej okazji nie wykorzystał w 69. minucie Thiago Cionek, który przestrzelił głową z kilku metrów.

Przy ostatniej sytuacji asystował Dawid Plizga, który wszedł na boisko na ostatnie pół godziny i pokazał się z dobrej strony. To właśnie po faulu na nim, sędzia podyktował rzut karny, zamieniony na bramkę w 72. minucie przez Kupisza.

Goście do końca meczu próbowali wyrównać, jednak to miejscowi postawili kropkę nad "i". W 86. minucie wynik ustalił Kaźmierczak.

Więcej o meczu przeczytasz w piątkowym papierowym wydaniu Magazynu Porannego.

Śląsk - Jagiellonia 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Kaźmierczak (22), 2:0 - Elsner (38), 2:1 - Kupisz (72-karny), 3:1 - Kaźmierczak (86).

Śląsk: Kelemen - Wołczek, Celeban, Pawelec, Mráz - Socha, Elsner (80,Sztylka), Kaźmierczak, Cetnarski (76, Sobota), Mila - Ł. Gikiewicz (83, Díaz).

Jagiellonia: Sandomierski - Arzumanjan, Porębski, Cionek - Kupisz, Bandrowski (68.Rasiak), Tymiński, Grzyb, Makuszewski - Burkhardt (83.Buzun) - Dzalamidze (62.Plizga).