Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Siedemnasta lista recenzji akcji "Czytam, bo lubię"

Redakcja

1. Lucy Maud Montgomery, ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA
Chciałabym zachęcić Was do przeczytania książki pt. "Ania z Zielonego Wzgórza". Jej autorką jest kanadyjska pisarka Lucy Maud Montgomery. Główna bohaterka książki to Ania Shirley, jedenastoletnia dziewczynka o piegowatej twarzy i rudych włosach, które są jej największym problemem i przez które wybucha wiele sporów. Dziewczynka jest sierotą poszukującą rodziny, która zechciałaby ją przygarnąć. Przez pomyłkę trafia z sierocińca do rodzeństwa Maryli i Mateusza Cuthbertów. Ania mieszka z nimi na Zielonym Wzgórzu.
Ta książka jest bardzo wciągająca i interesująca, dostarcza czytelnikowi dużą dawkę humoru i dreszczyk emocji . Jest wspaniała! Bohaterka jest wielką marzycielką o wybujałej fantazji niemającej granic. To właśnie Ania dzięki swojemu charakterowi i zabawnym przygodom odmienia życie nie tylko na Zielonym Wzgórzu, ale i w całym Avonlea. Shirley swą postawą daje przykład innym. To dzięki niej wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych. Ona też pozwoliła mi otworzyć swoją wyobraźnię.
Jeśli chcecie przeżyć niesamowitą przygodę, to sięgnijcie po książką Lucy Maud Montgomery. Ta pełna ciekawych przygód lektura wciągnie Was w świat Ani. Na pewno nie zdołacie się "oderwać" od tej powieści. Obiecuję, że wraz z bohaterką przeżyjecie niesamowite przygody i przeniesiecie się w inny świat. A jeżeli po przeczytaniu będziecie czuli niedosyt, to się nie martwcie. Pani Montgomery napisała jeszcze kilka książek o Ani Shirley i o jej dorastaniu. Będziecie więc mogli rosnąć razem z nią.
Aleksandra Wysocka, Szkoła Podstawowa w Rutkach

2. Eleanor Hodgeman Porter, POLLYANNA
Ostatnio przeczytałam interesującą książkę autorstwa Eleanory H. Porter ,,Pollyanna"
i chciałabym zachęcić wszystkich do jej przeczytania.
Opowiada ona historię jedenastoletniej dziewczynki, która po utracie mamy, a później taty, trafiła do cioci. Ta niezwykła bohaterka, mimo tylu nieszczęść, potrafiła cieszyć się każdym dniem, wymyśliła ,,grę w zadowolenie". Stworzona przez Pollyannę zabawa pomagała bohaterce, a potem jej bliższemu i dalszemu otoczeniu zobaczyć w nawet najtrudniejszej sytuacji jakąś dobrą stronę, jakiś szczegół, który pomoże łatwej znieść każdą przykrość, uczyni ją mniej dolegliwą.
Jeśli chcecie sami przekonać się, jak działa ta gra, to przeczytajcie tę niesamowitą, pełną nadziei książkę.
Ewelina Mroczkowska, Szkoła Podstawowa w Rutkach

3. Lucy Maud Montgomery, ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA
Chciałabym polecić Wam książkę pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza’’ Lucy Maud Montgomery. Jest to pierwsza część z siedmiu opowieści przedstawiająca historię bohaterki poczynając od jedenastoletniego dziecka, a kończąc na dorosłej, dobrze wykształconej kobiecie.
Rudowłosa dziewczynka znalazła się na Zielonym Wzgórzu przypadkowo. Maryla i Mateusz Cuthbertowie mieli zaadoptować chłopca, lecz po namyśle przygarnęli Anię. Była ona marzycielką i z tego powodu ciągle popadała w jakieś tarapaty. Ania bardzo dobrze się uczyła. Pewnego razu chłopiec o imieniu Gilbert nazwał ją Marchewką i z tego powodu został przez nią znienawidzony.
Warto przeczytać tę książkę, ponieważ od dziewczynki możemy nauczyć się, jak zachowywać się w niektórych trudnych sytuacjach. Swoją postawą pokazuje nam, że można być dobrym nawet z tego przedmiotu, którego się nie lubi. Lektura tej powieści to wspaniały sposób na nudę zarówno dla młodszych, jak i dla starszych czytelników.
Karolina Górska, Szkoła Podstawowa w Rutkach

4. Jan Brzechwa, AKADEMIA PANA KLEKSA
,,Akademia Pana Kleksa" napisana przez Jana Brzechwę prowadzi czytelnika przez zaczarowany świat dziecięcej wyobraźni. Książka stanowi niezwykłą opowieść o szkole, w której sposób nauczania może wydać się bardzo dziwny dla zwykłego człowieka.
Na kartach książki poznajemy Adasia Niezgódkę, który nieustannie ma kłopoty z nauką, sprawia problemy wychowawcze, a ponadto jest wielką niezdarą. Jednak chłopiec szybko zdobywa zaufanie i sympatię pana Kleksa, który pomaga mu poradzić sobie ze wszystkimi zmartwieniami. Pan Ambroży Kleks to nauczyciel, który potrafi dosłownie wszystko: zna myśli swoich podopiecznych, unosi się w powietrzu i przyrządza potrawy ze szkiełek. W Akademii bardzo ważną funkcję pełni szpak Mateusz, którego uważa się za asystenta pana Ambrożego. Sama szkoła jest miejscem szczególnym. Chłopcy przebywają tu chętnie i zdobywają umiejętności, których nie nauczyliby się w innym miejscu. Wśród przedmiotów szkolnych są takie, jak : przędzenie liter, kleksografia i geografia. Za wysokie osiągnięcia w nauce uczniowie są nagradzani barwnymi piegami.
Książkę Brzechwy powinien przeczytać każdy. Dla najmłodszych czytelników to piękne opowiadanie o magicznym świecie, a dla nieco starszych - powrót do świata dziecięcej wyobraźni. ,, Akademia Pana Kleksa" to baśń, w której każdy, choć na chwilę, chciałby się znaleźć.
Beata Malinowska, Szkoła Podstawowa w Rutkach

5. Clive Staples Lewis, OPOWIEŚCI Z NARNII. LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA
Niedawno miałem okazję przeczytać interesującą książkę C. S. Lewisa pt. "Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa." Jest to bardzo ciekawa lektura, do przeczytania której chciałbym wszystkich gorąco zachęcić.
Opowiada ona o przygodach czwórki rodzeństwa: Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji. Dzieci po wejściu do szafy przedostają się do magicznego świata zwanego Narnią. Tam przeżywają szereg fascynujących przygód. Nieustannie towarzyszy im walka dobra ze złem. Reszty dowiecie się, kiedy przeczytacie tę książkę.
Pamiętajcie, aby wziąć odpowiednią część "Opowieści z Narnii", bo są również i inne. Pewnie zastanawiacie się, skąd w tytule lew i czarownica. Otóż bohaterowie ci odgrywają kluczową rolę w tej książce, ale jaką, odkryjcie to sami. Jest to lektura dla każdego - zarówno dla młodszych, jak i dla starszych czytelników. Dzięki niej miałem okazję przenieść się razem z bohaterami do świata fantazji. Jeśli chcecie poczuć się młodziej - koniecznie przeczytajcie "Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa." Z pewnością nie będzie to stracony czas.
Szymon Żelechowski, Szkoła Podstawowa w Rutkach

6. Ewa Nowak, CHŁOPAK BEATY
Polecam Wam książkę, która opowiada o pierwszej miłości tytułowej Beaty. Mówi też o tym, jak chłopak, który jest podrywaczem, może zniszczyć prawdziwą przyjaźń.
Dwie koleżanki - Beata i Eliza- poszły na podwójną randkę. Pierwsza z nich od razu zakochała się w Oskarze. Od tej chwili relacje przyjaciółek nie układały się najlepiej. Tytułowa bohaterka często wszczynała kłótnie, zaś Eliza zyskała nowego przyjaciela, swojego przyszłego chłopaka - Leszka. Powieść ta pokazuje nam, że nie warto niszczyć przyjaźni dla chłopaka, którego jeszcze dobrze nie znamy.
Gorąco zachęcam do przeczytania tej książki, gdyż jest ona interesująca i opowiada o prawdziwym życiu młodych ludzi, o ich problemach, rozterkach i spojrzeniu na świat. Dorośli czytając tę książkę, mogą przypomnieć sobie, co czuli kiedyś, mając kilkanaście lat. Być może dzięki temu łatwiej zrozumieją swoje dzieci.
Sylwia Zalewska, Szkoła Podstawowa w Rutkach

7. Astrid Lindgren, DZIECI Z BULLERBYN
Bohaterami książki Astrid Lindgren jest grupka dzieci mieszkających w miejscowości Bullerbyn. Są to rodzeństwo Lisa, Lasse, Bosse, dwie siostry Britta i Anna oraz chłopiec Olle, którzy mieszkają w sąsiedztwie - Zagrodzie Środkowej, Północnej i Południowej. Narratorką całej książki, prowadzonej w formie pamiętnika jest Lisa - 7-letnia mieszkanka Zagrody Środkowej.
Lisa opowiada o wielu przygodach i sytuacjach z życia swojego i swych znajomych. Są to wspólne zabawy, zaskakujące sytuacje, śmieszne historie, straszne przygody, wspólna nauka i wspólne świętowanie czy też wspólna pomoc rodzicom. Lisa, tak jak każde dziecko, droczy się ze swoimi braćmi czy miewa kłótnie z koleżankami. Jednak zawsze wszyscy się godzą i wspólnie się bawią i spędzają miło czas. Razem przeżywają wiele interesujących przygód, np. ucieczka dziewczynek z domu, budowanie domku na drzewie lub nocleg w stogu siana. Nawet codzienne czynności takie jak wyprawa do szkoły czy prace związane z gospodarstwem (zwózka siana, opieka nad zwierzętami) obfitują w wiele pouczających historii, czasem śmiesznych, a czasem trochę bardziej smutnych. Koledzy i koleżanki Lisy oprócz zabawy poświęcają też czas na pomoc nie tylko rodzicom, ale też nauczycielce ze szkoły, Agdzie i dziadziusiowi.
Książkę tą chciałbym polecić każdemu dziecku, ponieważ opisuje ciekawy świat dziecka. Nie ma w nim komputerów, Play Station, Internetu, komórek i innych popularnych obecnie sposobów na spędzanie wolnego czasu. Są za to wspólne zabawy, nieposkromiona dziecięca wyobraźnia, wygłupy i wiele innych ciekawych sytuacji. Teraz wiem, jak się kiedyś bawiły dzieci w Szwecji.
Mateusz Uszyński, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

8. Maria Konopnicka, KAJTKOWE PRZYGODY
Niedawno przeczytałam książkę Marii Konopnickiej "Kajtkowe przygody". Kajtek był bocianem. Pierwszą z jego przygód było złamanie skrzydła, przez co nie mógł lecieć wraz z innymi bocianami do ciepłych krajów. Musiał na całą zimę zostać na wsi. Zaopiekowała się nim rodzina Orczyków. Nocował razem z kurami w kurniku. Musiał jeść ziemniaki z osypką, bo zimą nie było żab. Najbardziej lubił rządzić wszystkimi zwierzętami podwórkowymi.
Jeśli chcecie dowiedzieć się, co było dalej, przeczytajcie tę opowieść. Szczerze zachęcam was do jej wypożyczenia z biblioteki, gdyż jest to bardzo ciekawa książka. Jestem przekonana, że i wam bardzo się spodoba.
Julia Gierałtowska, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

9. Hans Christian Andersen, BAŚNIE NA DOBRANOC
W tej książce jest 9 ciekawych baśni tego autora. Najciekawsza jest pierwsza. Ma tytuł ,,Nowa szata cesarza". Opowiada o cesarzu, który był głupi, bo dał się oszukać chytrym krawcom. Bał się im powiedzieć prawdę, bo chciał być lepszy niż inni ludzie. Został za to okrutnie ukarany i ośmieszony.
Bardzo wciągająca i długa jest też opowieść pt. Krzesiwo". Głównym bohaterem jest żołnierz, który wraca z wojny do domu i spotyka czarownicę. Obiecała mu, że zrobi z niego bogacza, jak jej przyniesie stare krzesiwo. Żołnierz jej pomógł i został bogaczem. Jednak potem zobaczył, że czarownica go oszukała, więc jej szukał, żeby odzyskać zaczarowane krzesiwo. Miał znowu wiele fantastycznych przeżyć i dużo bogactwa. W końcu ożenił się z piękną królewną, którą ocalił.
Polecam wszystkim przeczytanie tych baśni.
Olaf Popławski, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

10. Clive Staples Lewis, OPOWIEŚCI Z NARNII
Niedawno przeczytałam książkę C. Staples Levis "Opowieści z Narnii". Głównymi bohaterami opowieści jest czwórka dzieci: Piotrek, Zuzia, Edmund, Łucja oraz lew Astan. Przeżyli oni nieprawdopodobne przygody w baśniowej krainie Narnia, do której weszli przez szafę.
Więcej wam nie powiem, jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej, to zachęcam do przeczytania tej bardzo interesującej książki. Wypożyczyłam ją w naszej szkolnej bibliotece. Namówiła mnie starsza koleżanka.
Weronika Marczuk, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

11. Janina Porazińska, SZEWCZYK DRATEWKA
Jest to opowieść o biednym chłopcu, który z zawodu jest szewcem. Wędruje po świecie i często spotyka pokrzywdzonych i potrzebujących. Nigdy nie pozostaje wobec nich obojętny. Pomaga mrówkom naprawić rozwalone mrowisko, pszczołom naprawia zniszczoną przez niedźwiedzia barć, a kaczki częstuje chlebem. Pewnego dnia trafia do krainy, w której trwają konkursy o rękę księżniczki uwięzionej w wieży przez złą czarownicę. Wielu rycerzy i śmiałków straciło już głowy przez te ryzykowne konkursy, ale dzielny szewczyk postanawia stawić czoła wyzwaniu. Dratewce pomagają w tym ci, którym on wcześniej pomógł. Wspólnie pokonali złą czarownicę, a królewnę wybawili z niewoli i wyprawili w zamku huczne wesele.
Polecam przeczytać tę książkę, bo jest bardzo interesująca i intrygująca.
Zuzanna Stypułkowska, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

12. Krystyna Drzewiecka, PIĄTKA Z ZAKĄTKA
Autorem książki "Piątka z Zakątka" jest Krystyna Drzewiecka. Książkę wydano w Warszawie w 2006 roku. Książka otrzymała nagrodę "Małego Donga", przyznawaną przez jury dziecięce za najlepszą książkę roku. ,,Piątka z Zakątka" jest lekturą polecaną w szkole podstawowej. Bohaterowie książki to piątka zżytych przyjaciół, w tym pies Bobik, czyli: Katarzyna, Magda, Tomasz i Krzysztof.
"Piątka z Zakątka" to niezwykle zabawna książka o śmiesznych przygodach piątki przyjaciół w domu i w szkole, o podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach. Narratorem jest Krzyś Paszkowski, jeden z członków bandy.
Bardzo podobała mi się ta książka - "Piątka z Zakątka". Polecam kolegom i koleżankom na wakacje.
Dominika Wdzieńkońska, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

13. Krystyna Drzewiecka, NOWE PRZYGODY PIĄTKI Z ZAKĄTKA
Tę opowieść napisała Krystyna Drzewiecka. Jest to dalszy ciąg opowieści o przygodach bohaterów ,,Piątki z Zakątka". Krzyś Paszkowski jest w niej narratorem. Interesująco opowiada o przygodach swoich oraz swojej bandy. Są ciekawsze niż w poprzedniej książce, ,,Piątka z Zakątka". Poleciła mi ją nasza pani bibliotekarka, kiedy oddałem tamtą. Czytałem ją sam, a potem trochę pomogła mi babcia.
Polecam ją wszystkim czwartoklasistom, nawet na wakacje.
Damian Dąbrowski, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

14. Andrzej Maleszka, MAGICZNE DRZEWO - POJEDYNEK
Ostatnio przeczytałem książkę pt. ,,Magiczne drzewo - Pojedynek".
Książkę tę napisał Andrzej Maleszka. Jest to bardzo ciekawa książka, opisująca Z różnymi magicznymi scenami.
Na początku było tak: Kuki z przyjaciółmi wyjechali na obóz na niedużą wyspę. Grali o magiczne szachy. Białe szachy wyczarowywały dobre rzeczy, a czarne złe. Kuki chciał oglądać wyspę, więc ukradł 1 czarnego pionka, nie wiedząc, że czaruje zło, wyczarował klona. Klon był odwrotnością Kukiego.
A o tym, co niezwykłego się dalej wydarzyło, musisz przeczytać sam, drogi kolego, bo jest to książka przede wszystkim dla chłopców. Mnóstwo w niej fantastycznych zdarzeń, trzymających czytelnika w napięciu. Nie można się więc nudzić, bo trzeba szybko czytać, żeby poznać zaskakując zakończenie.
Hubert Koliński, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

15. Paweł Beręsewicz, NA PRZYKŁAD MAŁGOŚKA
Tę powieść napisał Paweł Beręsewicz. Opisane są w niej przygody Roberta, bo tak ma na imię główny bohater tej książki. Chłopiec ma 10 lat i lekko nadopiekuńczych rodziców. Wyjechał na obóz tenisowy, podczas którego poznał Małgośkę, a także wielu innych chłopców i dziewczęta, z którymi się zaprzyjaźnił. Robert i Małgośka się najbardziej zaprzyjaźnili. Oboje uważali, że jeden z trenerów, o imieniu Mariusz, jest wampirem i szukali na to dowodów. Pasowało, że trener miał długie zęby, nie lubił czosnku, a na dodatek, gdy jeden chłopak rozciął sobie głowę podczas upadku, a on mu udzielał pomocy, to miał potem na swoim policzku tak jakby krew. Raz, gdy trenerka Ola rozmawiała z Robertem, to on zrozumiał, że trener Mariusz zagraża jej życiu, a jej chodziło o co innego. Na kolacji opowiedział Małgośce o rozmowie i razem postanowili jej pilnować. W nocy zaczęli jej pilnować. Co nocy pilnowali drzwi jej pokoju, by trener Mariusz, którego uważali za wampira, się do niej nie zakradł.
Moim zdaniem jest to ciekawa książka i jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, sami ją przeczytajcie.
Hubert Koliński, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

16. Barbara Włodarczyk, LEGENDY WARSZAWSKIE
Książkę, którą recenzuję, opracowała w 2007 roku Barbara Włodarczyk. Po raz pierwszy wydało ją wydawnictwo Greg z Krakowa. Ilustracje zaprojektowała Jolanta Adamus-Ludwikowska. Wszystko jest napisane bardzo przyjemną w czytaniu czcionką, a okładka jest miękka.
,,Legendy warszawskie" - tak właśnie nazywa się ten zbiór legend o Warszawie. W skład tej książki wchodzi 16 legend na 93 stronach. Są w niej takie legendy jak: ,,O Zwyrtale Muzykancie" czy ,, Złota kaczka". Mnie najbardziej podobała się opowieść pt. ,,Bazyliszek". Jest niezwykła i ma zaskakujące zakończenie.
Bardzo wam polecam przeczytanie tej książki. Jest bardzo ciekawa, znajduje się w niej wiele legend, a całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Możecie nawet przeczytać ją młodszemu bratu na dobranoc.
Patryk Dołęgowski, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

17. Wojciech Iwańczak, POCZET KSIĄŻĄT I KRÓLÓW POLSKICH
Książka ,,Poczet Książąt i Królów Polskich’’ jest to książka o władcach Polski. Napisał ją Wojciech Iwańczak.
W tej książce przedstawiono władców Polski od czasów Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Czytając tą książkę można się bardzo wciągnąć w lekturę.
Są w niej przedstawione portrety królów i innych władców Polski. Ta książka opisuje kiedy i gdzie dany król żył, ożenił się, jakie stoczył bitwy, kiedy umarł. Bardzo lubię czytać tę książkę, bo bardzo mnie wciąga, ponieważ lubię historyczne książki. Tę książkę mogą czytać dorośli jak również i dzieci.
Polecam tę książkę wszystkim. Czytając ją można dowiedzieć się bardzo dużo pożytecznych rzeczy, czyli powiększyć znajomość historii.
Łukasz Stokowski, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

18. Bolesław Prus, ANTEK
Ostatnio bardzo zaciekawiła mnie książka Bolesława Prusa "Antek". Jest to książka krótka, bo nowela, ale ciekawa. Głównym bohaterem jest Antek pochodzący z biednej rodziny. Urodził się on we wsi leżącej nad Wisłą. Jego mama była wdową, więc Antek wychowywał się bez ojca. Chłopiec był bardzo energiczny toteż przeżywał wiele niemiłych przygód Np. dostał batem od przejezdnego furmana za to, że go o mało co konie nie stratowały, albo psy go tak pogryzły, że aż…
Jesteś ciekawy, co stanie się dalej? Przeczytaj! Polecam tę książkę wszystkim kolegom i koleżankom, którzy chcą poznać życie dzieci i młodzieży na wsi w okresie międzywojennym.
Klaudia Dąbrowska, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

19. Anna Onichimowska, DUCH STAREJ KAMIENICY
Bardzo podoba mi się książka Anny Onichimowskiej "Duch starej kamienicy. Jest to krótka opowieść o wesołym i przyjaznym duszku- Maćku, mieszkający na strychu w starej kamienicy. Ma dwoje najbliższych przyjaciół: kota, który jest samotnikiem. Podąża własnymi Ścieszkami i sroka kłamczucha która miała na imię Wiesława ale podawała że ma na imię Joanna, chociaż do końca nie wiadomo czy to prawda bo w końcu czego można się spodziewać po sroce która na każdym kroku kłamie. Maciek wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywał wiele śmiesznych i ciekawych przygód.
Polecam tę książkę przede wszystkim dzieciom z kl. III-V, gdyż jest ona chyba napisana specjalnie dla nich.
Klaudia Dąbrowska, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

20. Irena Jurgielewiczowa, TEN OBCY
Ostatnio miałam okazję przeczytać powieść Ireny Jurgielewiczowej, pod tytułem "Ten obcy". Książka ta jest lekturą klas VI. Została ona wydana w 1961 roku, przez wydawnictwo - Nasza Księgarnia.
Jest to bardzo ciekawa i wciągająca do czytania książka. Opowiada ona o przygodach czwórki przyjaciół - Uli, Pestki, Julka i Mariana, którzy pewnego dżdżystego i chłodnego dnia znaleźli na wyspie śpiącego pod leszczyną, nieznanego im chłopca - Zenka. Uciekł on z domu, ponieważ jego matka umarła, a ojciec był alkoholikiem i znęcał się nad chłopcem i nie zajmował się nim. Zenek postanowił więc wyruszyć na poszukiwanie swojego wuja, z którym chciał zamieszkać. Podczas swojej podróży wbiło mu się w stopę szkło, nie mógł dalej iść, więc zatrzymał się na plaży. Tam zapoznał Ulę, Pestkę, Julka i Mariana, z którymi się zaprzyjaźnił i przeżył niesamowite przygody.
W niektórych momentach czytania tej lektury wzruszyłam się niesamowicie, gdyż jest to bardzo piękna, a zarazem smutna opowieść, nie tylko o przyjaźni czworga dzieci, ale również o pierwszej miłości nastolatków. Książka ta jest pełna ciekawych opisów i niesamowitych przygód - sama bardzo bym chciała przeżyć je razem ze swoimi przyjaciółmi.
Wielką zaletą tej książki jest to, że nie zawiera ona ilustracji, dzięki czemu czytelnik może sobie wyobrazić sytuacje przedstawione w niej. Cieszę się z tego powodu, gdyż bardzo lubię wyobrażać sobie np. wygląd bohaterów. Zwracam wtedy większą uwagę na tekst, aby móc wyobrazić sobie sceny opisane w książce.
Poleciłabym tę lekturę nie tylko uczniom klas szóstych, ale również młodzieży oraz dorosłym, gdyż jest ona również na miarę ich czytelniczych możliwości. Na pewno by ich (tak jak mnie) również zaciekawiła.
Patrycja Stokowska, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Moczydłach

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny