Short track. Natalia Maliszewska została liderką Pucharu Świata na 500 metrów. Polka druga w Salt Lake City

Natalia Maliszewska została liderką Pucharu Świata na 500 metrów w short tracku
Natalia Maliszewska została liderką Pucharu Świata na 500 metrów w short tracku P.Skraba
Natalia Maliszewska stanęła po raz drugi na podium Pucharu Świata w short tracku w wyścigu na 500 metrów. Tydzień temu była druga w kanadyjskim Montrealu, a w sobotę stanęła na drugim stopniu podium w Salt Lake City. Natalia Maliszewska została liderką Pucharu Świata.

Zawodniczka Juvenii Białystok Natalia Maliszewska w drugich zawodach z cyklu Pucharu Świata w Salt Lake City powtórzyła swój wynik sprzed tygodnia, gdy zajęła drugie miejsce w wyścigu na 500 metrów w Montrealu. W Kanadzie finiszowała za Holenderką Xandrą Velzeboer. Reprezentantka Holandii w stolicy stanu Utah została zdyskwalifikowana w półfinale i nie wystąpiła w finale, w którym pojechała Natalia Maliszewska.

Upadek Natalii Maliszewskiej w finale Pucharu Świata w Salt Lake City

Bardzo ciekawy był finał wyścigu na 500 metrów. Natalia Maliszewska przez większość dystansu jechała na drugim miejscu za Kanadyjką Kim Boutin. Tuż przed linią mety Polka przewróciła się, ale była tak rozpędzona, że wyprzedziła Amerykankę Kristen Santos-Griswold zajmując drugie miejsce. Pierwsza była Kanadyjka Boutin brązowa medalistka olimpijska z Pjongczangu i Pekinu.

Wcześniej Natalia Maliszewska w ćwierćfinale była druga za Kim Boutin. 27-letnia zawodniczka Juvenii Białystok w półfinale także zajęła drugie miejsce. Na 500 metrów w ćwierćfinale odpadła Kamila Stormowska, a Nikola Mazur zakończyła rywalizację już w eliminacjach.

Z kolei na 1500 metrów Gabriela Topolska awansowała do finału B i ostatecznie zajęła 14. miejsce.

Klasyfikacja Pucharu Świata na 500 metrów

1. Natalia Maliszewska (Polska) 160 punktów
  2. Xandra Velzeboer (Holandia) 136 punktów
  3. Kim Boutin (Kanada) 100 punktów

Piąte miejsce Diane Selliera

Bardzo dobry wynik zanotował pochodzący z Francji reprezentant Polski Diane Sellier. W finale mężczyzn na 500 m minął linię mety jako ostatni, a ale po decyzji sędziów został zdyskwalifikowany i ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji. To największy sukces zawodnika w Pucharze Świata w short tracku.

Rekordy Polski sztafet

W wyścigu sztafetowym mikstów polska drużyna w składzie Łukasz Kuczyński, Nikola Mazur, Sellier, Topolska zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej z nowym rekordem Polski - 2:39.803. Natomiast sztafeta kobieca w składzie z Natalią Maliszewską, Nikolą Mazur, Kamilą Stormowską i Gabrielą Topolską zajęła w półfinale trzecie miejsce, także bijąc rekord kraju - 4:05.953.