III liga. Zdegradowana Pilica Białobrzegi nie popisała się u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki

Sylwester Szymczak
archiwum
Na trzy kolejki przed końcem sezonu Pilica Białobrzegi straciła już wszelkie, nawet matematyczne szanse na utrzymanie w lidze. W niedzielę zespół trenera Macieja Śliwowskiego wysoko przegrał u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Pilica Białobrzegi – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:6 (1:4)

Bramki: Oskar Wojtysiak 29, Aleksander Stawiarz 73 – Marcin Pieńkowski 5, Bartosz Snopczyński 17, 45, 52, Kordian Górka 45+1, Krystian Kolasa 83

PIlica miała zupełnie inny plan na ten mecz, ale ten runął właściwie już po pięciu minutach, gdy Marcin Pieńkowski dał gościom prowadzenie. Po 17 minutach było już 0:2. Co prawda Oskar Wojtysiak dał zespołowi gola kontaktowego i nadzieję, lecz przed przerwą białobrzeżanie po błędach stracili dwie bramki i było 1:4.
Pilica na pożegnanie z ligą zagra jeszcze trzy ciężkie mecze, z Unią w Skierniewicach, liderem Pogonią Grodzisk Mazowiecki u siebie, a także na wyjeździe z ŁKS Łomża, liderem rundy wiosennej.
Białobrzeżanie mają jeszcze o co walczyć, bo zajmują drugą lokatę w klasyfikacji Pro Junior System i mogą podjąć nagrodę finansową. Ze względu na spadek byłoby to połowę z kwoty 300 tysięcy złotych.