UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Po co ci ten pies?

  Po co ci ten pies?

  Janka Werpachowska

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Po co ci ten pies?
  Nie sposób zliczyć, ile razy słyszałam takie pytanie. Najczęściej osoby je zadające natychmiast sama sobie odpowiadały: "Nie wiadomo, po co go trzymasz w domu". Czasami przeprowadzały na poczekaniu dowód - w ich mniemaniu logiczny - który miał udowodnić tezę brzmiącą tak: trzymanie psa w domu jest pozbawione sensu.
  Po co ci ten pies?
  Mogę w kilku punktach uszeregować argumenty, najczęściej przywoływane.
  n Zwierzę nie jest stworzone do życia w mieszkaniu. Jak musisz mieć psa, to go trzymaj na podwórku.
  n Zwierzę trzeba karmić, a to przecież kosztuje. Policz sobie, ile byś mogła zaoszczędzić, gdybyś nie wydawała pieniędzy na żarcie dla psa.

  n Pies strasznie brudzi w mieszkaniu: linieje, na łapach wnosi piasek, błoto. Zobacz, ile czasu zajmuje ci sprzątanie po psie.

  n Z psem trzeba chodzić na spacery. Przecież ten czas mogłabyś spędzić o wiele pożyteczniej.
  Po kilku nieudanych próbach zrezygnowałam z dyskusji z osobami dziwiącymi się, że można psa trzymać w domu. Bo w zasadzie ich argumenty były bardzo racjonalne, podczas kiedy te, którymi ja się posługiwałam, szybowały gdzieś w sferach uczuć wyższych, niedających się przeliczyć na wydane złotówki i stracony czas.
  Przecież można żyć po swojemu, nie narzucając nikomu wzorców uznawanych przez nas za słuszne. A jeśli chodzi o stosunek do psów i innych zwierząt, to naprawdę nigdzie nie jest powiedziane, że każdy musi je mieć, kochać, rozpieszczać. Wręcz przeciwnie, wielu wręcz nie powinno ich mieć, bo na pewno nie będą ich kochać i rozpieszczać. Bo kochanie i rozpieszczanie - jak kiedyś usłyszałam - zarezerwowane jest dla dzieci. Do psa można się najwyżej po ludzku odezwać, na przykład mówiąc "Do budy!".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama