UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Straszne upały

  Straszne upały

  Janka Werpachowska

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Straszne upały
  Nareszcie przyszły. Czekaliśmy na nie z utęsknieniem, ale kiedy w końcu są - narzekamy. Psioczymy, że sauna, że nie ma czym oddychać, że żar z nieba się leje.
  Straszne upały
  A nasze zwierzęta nie psioczą, tylko cierpią w milczeniu. Musimy uruchomić wyobraźnię, żeby zrozumieć, co czuje pies, bezmyślnie prowadzony przez rozpalone słońcem ulice w centrum miasta, w samo południe na dodatek. Pan takiego nieszczęśnika przysiada w jednym z licznych ogródków i gasi pragnienie zimnym piwem lub wodą z lodem - a przegrzane psisko próbuje znaleźć odrobinę cienia pod krzesełkiem. Na szczęście czasami kelnerzy w takich ogródkach mają więcej empatii i wyobraźni niż właściciel psa i potrafią postawić przed kudłaczem miskę świeżej wody.

  Nierzadko widzi się psy pozostawione w samochodach, bo państwo udało się na zakupy, nie pamiętając o tym, że w 30-stopniowym upale wnętrze auta zamienia się w kuchenkę mikrofalową.

  Bardzo cicho cierpią psy przytwierdzone łańcuchami do byle jakich bud.
  Ktoś, kto ma sumienie tak traktować swoje zwierzę, rzadko też myśli o tym, że należy mu się woda na co dzień - a podczas gorącego lata w ilościach zwielokrotnionych, na dodatek często wymieniana na zimną. Warto to wszystko widzieć. Warto interweniować, zwracać uwagę, a nawet straszyć odpowiednimi służbami. Cel uświęca środki.
  A że my, miłośnicy naszych pupili, kochamy wszelkie inne zwierzątka - nie tylko te swoje, domowe - to nie zapominajmy i o ptakach, którym nasza troska należy się nie tylko zimą. Wtedy nie miały co jeść - teraz cierpią z powodu braku wody. Szczególnie w centrach miast widać często ptaki z szeroko otwartymi dziobami, szukające ochłody. Wystarczy mały plastikowy pojemnik z wodą - nikomu nie będzie przeszkadzał, a ptakom może uratować życie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama