NASZE
  GALERIE

  Białystok się buduje

  Rozwiń
  Śmierć jest niepojęta

  Śmierć jest niepojęta

  Janka Werpachowska

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

   Śmierć jest niepojęta
  Tydzień temu pisałam w tym miejscu też o śmierci. Nie było to jednak o śmierci niepojętej. Człowiek potrafi zrozumieć, czym ona jest i dlaczego oznacza stratę nieodwołalną, pozostawiając tylko wspomnienia.
   Śmierć jest niepojęta
  Prawdziwą tragedią, na dodatek niepojętą właśnie, jest śmierć pana lub pani. Zostaje pies lub kot i zupełnie nie może zrozumieć, co go spotkało. Dla zwierzęcia, które nie ma zdolności myślenia abstrakcyjnego, oznacza to koniec świata. Dla wielu zaczyna się piekło na ziemi.

  Niestety, wiemy o tym dobrze, że tylko nieliczne osierocone przez swoich państwa pupile trafiają do ludzi, którzy potrafią obdarzyć je miłością i zapewnić im dobrą opiekę.
  Te zwierzęta starszych osób same też przeważnie nie są już najmłodsze. W każdym schronisku jest wiele psów z posiwiałymi pyszczkami i zmętniałymi oczami, które za kratami muszą dożywać swoich dni. Tragedia sieroctwa zostaje zwielokrotniona tragedią niewoli i poczucia kompletnego opuszczenia i zapomnienia.

  Koty najczęściej są po prostu wyrzucane z domu: bo kot sobie zawsze poradzi - taki stereotyp jeszcze pokutuje w wielu środowiskach.

  Niedawno w naszym kąciku adopcyjnym szukaliśmy domów dla gromadki pięknych kotów. Ich wyjątkowo odpowiedzialni właściciele, starsi państwo, chcieli zawczasu zapewnić swoim pupilom jak najlepsze życie kiedy by ich już zabrakło. To wzruszająca i piękna zarazem postawa - niestety, wciąż bardzo rzadka.

  Pies lub kot bardzo pomaga osobie starszej w życiu: rozwesela, wyprowadza na spacer, rozgrzewa bolące stawy. Dlatego starsi państwo powinni mieć psa lub kota. Ale może przezornie, znając życie i nieuchronność jego finału, niech nie biorą szczeniąt i kociąt. Lepiej zaprzyjaźnić się z pupilem w stosownym wieku. On też potrzebuje ciepła i uśmiechu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama