Puchar Polski. Sąsiedzka bitwa w Surażu. Pogoń lepsza od Znicza

(kw)
Piłkarze Włókniarza Białystok (żółte stroje) wyeliminowali Spartę Augustów
Piłkarze Włókniarza Białystok (żółte stroje) wyeliminowali Spartę Augustów Anatol Chomicz
Ależ emocje przeżyli kibice w Surażu. W ćwierćfinale podlaskiego Pucharu Polski Znicz prowadził z Pogonią Łapy już 3:0, by przegrać po serii rzutów karnych.

Starcie sąsiadów w Surażu obie drużyny potraktowały prestiżowo i piłkarze walczyli na całego. Futbolową bitwę lepiej rozpoczął czwartoligowy Znicz, szybko zdobywając trzy bramki. Pogoń, zgodnie z nazwą zespołu, ruszyła w pościg. Ekipa Andrzeja Olszewskiego w regulaminowym czasie gry doprowadzili do remisu, a w dogrywce objęła prowadzenie.

Znicz nie rezygnował i w 120. minucie wyrównał na 4:4. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Jego bohaterem został Artur Łapiński z Pogoni, który obronił dwa strzały piłkarzy z Suraża. Decydujący cios zadał gospodarzom Bartosz Ksepka.

Niewiele mniej emocji było w Siemiatyczach, gdzie Cresovia nieoczekiwanie pokonała 1:0 wicelidera III ligi - Olimpię Zambrów. Wydawało się, że będzie odwrotnie, bo w 82. minucie goście mieli rzut karny. Uderzenie Jarosława Modzelewskiego obronił jednak Gabriel Kisiel.
- Koledzy w szkole będą go chyba nosić na rękach - żartuje trener Cresovii Marcin Stypułkowski.

Niewykorzystana okazja zemściła się. Dwie minuty przed końcem awans gospodarzom dał Grzegorz Badowiec.

W starciu czwartoligowców Włókniarz Białystok pewnie ograł u siebie 2:0 Spartę Augustów.

WYNIKI ĆWIERĆFINAŁÓW PP

Włókniarz Białystok - Sparta Augustów 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 - Gąsowski (20),2:0 - Czerniawski (59).

Cresovia Siemiatycze - Olimpia Zambrów 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 - Badowiec (88).

Znicz Suraż - Pogoń Łapy 4:4 (3:3, 2:0), rzuty karne 4:5.
Bramki: 1:0 - Zubowski (19), 2:0 - Popławski (39), 3:0 - Arciuch (49-karny), 3:1 - Dubowski (54), 3:2 - Hryniuk (61), 3:3 - Kozłowski (71), 3:4 - Minow (100), 4:4 - Arciuch (120-karny).

Mecz: ŁKS 1926 Łomża - Tur Bielsk Podlaski zostanie rozegrany 6 kwietnia.