Puchar Polski. ŁKS, Dąb, Olimpia i Wissa grają dalej

Gracze ŁKS 1926 Łomża (czarne stroje) bez trudu awansowali dalej
Gracze ŁKS 1926 Łomża (czarne stroje) bez trudu awansowali dalej Paweł Lisiecki
Nie było niespodzianek w meczach 1/8 finału podlaskiego Pucharu Polski. Do dalszych gier awansowali faworyzowani trzecioligowcy.

Wyjatkiem jest Orzeł Kolno, który po dogrywce przegrał 3:4 na boisku czwartoligowej Wissy Szczuczyn.
- Przed meczem mówiłem, że najbardziej obawiam się, żeby nie trzeba było grać dogrywki, bo nie dysponujemy zbyt szeroką kadrą i to może odbić się w lidze - mówi Janusz Limberger z Wissy. - Ale skoro już do niej doszło, to dobrze, że chociaż rozstrzygnęliśmy wynik na swoją korzyść. Mimo to jestem wściekły, bo mieliśmy wiele okazji, żeby zakończyć mecz po 90 minutach - dodaje.

W innych spotkaniach emocji było niewiele. ŁKS 1926 Łomża rozgromił 8:0 kopciuszka - Biebrzę Goniądz. Piłkarze Dębu Dąbrowa Białostocka sprawili prezent na 36. urodziny swego trenera Jacka Markiewicza, pokonując na wyjeździe 2:0 rezerwy Wigier Suwałki. Dąb znalazł się od razu w półfinale, bo z rozgrywek wycofał się jego kolejny rywal - Ruch Wysokie Mazowieckie.

Olimpia Zambrów w ciągu 25 minut zapewniła sobie zwycięstwo 3:0 w Szepietowie z tamtejszą Spartą 1951.

WYNIKI 1/8 FINAŁU PP

Wigry II Suwałki - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:2 (0:0).
Bramki: 0:1 - Dzienis (66), 0:2 - Orpik (84).

Sparta 1951 Szepietowo - Olimpia Zambrów 0:3 (0:3).
Bramki: 0:1 - Grzybowski (15), 0:2 - Grzybowski (21), 0:3 - Hryszko (25).

ŁKS 1926 Łomża - Biebrza Goniądz 8:0 (6:0).
Bramki: 1:0 - Pyko (3), 2:0 - Malinowski (11), 3:0 - Malinowski (13), 4:0 - Mleczek (18), 5:0 - Tadaj (35), 6:0 - Kacprzyk (43), 7:0 - Mleczek (46), 8:0 - Matlak (89-karny).

Wissa Szczuczyn - Orzeł Kolno 4:3 (3:2) po dogrywce.
Bramki 1:0 - Golak (10), 1:1 - Stachelski (11), 1:2 - Stachelski (12), 2:2 - Dworzanczyk (22), 3:2 - Dworzanczyk (31), 3:3 - Sadowski (77), 4:3 - Dworzanczyk (92).

PARY 1/4 FINAŁU

25 kwietnia (godz. 16): Włókniarz Białystok - Wissa Szczuczyn, KS Michałowo - Olimpia Zambrów, Cresovia Siemiatycze - ŁKS 1926 Łomża.
Wolny los: Dąb Dąbrowa Białostocka.