Promień Mońki - Jagiellonia II Białystok 1:2

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 31
Karol Mackiewicz zaliczył dobry występ w rezerwach Jagiellonii. Pomocnik żółto-czerwonych zdobył bramkę i zaliczył asystę w meczu derbowym z Promieniem Mońki, wygranym 2:1. Andrzej Zgiet
Kolejny słaby weekend zaliczyły podlaskie zespoły, które w sumie wywalczyły tylko sześć punktów, w dodatku w derbach województwa. Zwyciężyła Jagiellonia II Białystok, która pokonała na wyjeździe Promień Mońki 2:1, w takim samym stosunku Dąb Dabrowa Białostocka wygrał w Szczuczynie z Wissą.

Myślę, że wygraliśmy zasłużenie, byliśmy lepszym zespołem, choć nie ustrzegliśmy się błędów, które wprowadziły trochę nerwowości w nasze szeregi - komentuje Jacek Markiewicz, trener Dębu.
Jego drużyna mogła wygrać wyżej, jednak nie wykorzystała kilku dogodnych okazji. Przy prowadzeniu 1:0 Piotr Bondziul nie wykorzystał m.in. rzutu karnego. To się zemściło po przerwie, bowiem miejscowi nie zaprzepaścili podobnej sytuacji. Jedenastkę na gola zamienił w 65. minucie Mariusz Łapiński. Trzy punkty pojechały jednak do Dąbrowy Białostockiej za sprawą Bondziula, który zdobył swojego drugiego gola w tym meczu i 14 w całym sezonie.

Z wygranej cieszyły się też rezerwy Jagiellonii, które nie bez problemów pokonały w Mońkach Promień 2:1. Na gola Kamila Wojtkielewicza odpowiedział jednak duet zawodników, będących od dłuższego czasu w orbicie zainteresowań trener pierwszego zespołu - Piotra Stokowca. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Karol Mackiewicz, a szalę na korzyść białostoczan przechylił w drugiej połowie Paweł Drażba, któremu asystował strzelec wyrównującego gola.

- To był typowy mecz walki, w którym mało było grania w piłkę. Boisko było w kiepskim stanie i ciężko było o jakieś finezyjne i techniczne akcje. O naszym sukcesie zadecydowały cechy wolicjonalne - przyznaje Dariusz Bayer, trener żółto-czerwonych.

Pozostałe ekipy z naszego regionu nie wywalczyły choćby punktu w starciu z drużynami z Warmii i Mazur. Najbliżej szczęścia był Tur Bielsk Podlaski, który prowadził na wyjeździe ze Startem Działdowo 1:0, jednak po bramce w 83. minucie przegrał 1:2.

- Mamy wielki niedosyt, bo to nasz zespół był lepszy w tym mecz i to o wiele. Start grał tylko długą piłką, a kiedy chciał coś rozegrać od tyłu, to zaraz były straty. Tak zresztą strzeliliśmy gola. Po odbiorze w środku pola Karol Kosiński znalazł się sam na sam z bramkarzem i wyprowadził nas na prowadzenie - relacjonuje Grzegorz Pieczywek, trener Tura. - Niestety, później wyciągnęliśmy do rywali rękę i sprezentowaliśmy im gola na 1:1. Podobnie zresztą w końcówce, kiedy sami daliśmy sobie strzelić kolejnego - dodaje.

Szansy na punkty nie wykorzystał LZS Narewka, który przegrał u siebie z MKS Korsze 0:2. Goście pierwszego gola strzelili z rzutu karnego w 57. minucie, a w końcówce dobili Podlasian drugą bramką z kontry.

- To był moim zdaniem, kontrowersyjny rzut karny. Do tego momentu to byl typowy mecz na remis. Po stracie gola odkryliśmy się i dostaliśmy kolejną bramkę - komentuje Robert Kądzior, trener Narewki.
Bardzo ważne punkty straciła też Warmia Grajewo, która przegrała u siebie z innym zespołem z dolnej części stawki - Motorem Lubawa, przegrywając 0:2. Najwyższą porażkę w minionej kolejce poniósł ŁKS 1926 Łomża, który uległ Sokołowi Ostróda 0:5.

Wyniki 16. kolejki

Wissa Szczuczyn - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Piotr Bondziul (14), 1:1 - W. Łapiński (65-karny), Piotr Bondziul (73).
Wissa: Rudniew - Orłowski, Guzowski, Waszkiewicz, Nikitin (46. Denert, 70. Zalewski), Berezowskij, Kurcewicz, Kiljańczyk, Marcinkiewicz (76. Dąbrowski), Zembrowski, Łapiński.
Dąb: Nowajczyk - Łabieniec, Chańko, Markiewicz, Korotkiewicz, Citko, Biernacki, Orpik, Głowacki (72. Kowalewski), Piotr Bondziul.
Promień Mońki - Jagiellonia II Białystok 1:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Wojtkielewicz (5), 1:1 - Mackiewicz (45), 1:2 - Drażba (50).
Promień: Jabłoński - Maciorowski, Koźlik, Zalewski, Młodzianowski, Wojtkielewicz, Godlewski (80.Grabowski), Czeremcha (90.Szypcio), Purta (60. Odyjewski), Popławski, Kolendo (75.Kulikowski).
Jagiellonia II: Drągowski - Modelski, Gorbacewicz, Radecki, Charkiewicz, Żebrowski (80.Kowalewski), Kosiński, Arłukowicz, Mackiewicz, Drażba (70. Gulbierz), Giełażyn.
LZS Narewka - MKS Korsze 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Miller (57-karny), 0:2 - Miller (90).
Narewka: Bartoszuk - Małyszko, Stankiewicz, Lul, Hołownia, Skiepko, Stulgis (70. Lasota), Gryko (78. Zawadzki), Jaremkiewicz (46. Makal), M. Łapiński, Stachelski (82. Śliwa).
Start Działdowo - Tur Bielsk Podlaski 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Kosiński (11), 1:1 - Mikulak (43), 2:1 - Szypulski (83).
Tur: Szczepanik - K. Kulikowski, K. Jakubowski, Marcinkiewicz, Gudewicz, Kesler, Lewczuk, Car, Kosiński, Karwacki,. Tomaszewski (77. Żero).
Sokół Ostróda - ŁKS 1926 Łomża 5:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Piceluk (10), 2:0 - Podhodorecki (29), Płoszczuk (45), 4:0 - Śnieżawski (86), 5:0 - Głowacki (90).
ŁKS: Jędraszczak - Marcin Malinowski, Gałązka, Cychol, Bajor, M. Kraska (35. Olesiński), Rydzewski, Tercjak (35. Speichler), Maćkowski (80. Maciej Malinowski), D.Kraska (85. Konopka), Lemański).
Warmia Grajewo - Motor Lubawa 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Remiszewski (18), 0:2 - Jabłonowski (70).
Warmia: Gieniusz - Lekenta, Arciszewski, Osypiuk, Koszczuk, Randzio (90. Olszyński), Kozikowski, Chyliński, Sypytkowski (72. Tuzinowski), Strzeliński, Dzierzgowski.
Granica Kętrzyn - Mrągowia Mrągowo 0:1, Barkas Tolkmicko - Huragan Morąg 1:0, Znicz Biała Piska - Płomień Ełk 3:2.

Program 17. kolejki

16-17 listopada: Mrągowia - Wissa, Motor - Granica, ŁKS - Warmia, Tur - Sokół, Korsze - Działdowo, Jagiellonia II - Narewka, Huragan - Promień, Płomień - Barkas, Dąb - Znicz.