PORANNY
  GALERIE

  Podlaskie Śniadanie Mistrzów 2018

  Rozwiń
  PORANNY
  Zwiń
  Program "Senior plus". PiS daje prezydentowi Białegostoku...

  Program "Senior plus". PiS daje prezydentowi Białegostoku minusa. Bo nie korzysta z Seniora plus [WIDEO]

  Tomasz Mikulicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Nasza gmina nie aplikowała o pieniądze z rządowego programu. A dotacje dostały m.in. Łomża, Hajnówka czy Czyżew.
  Gratuluję tym miastom. Jednak dlaczego na liście dotowanych miast nie ma Białegostoku? Czy wynikało to z lenistwa czy być może z jakichś przekonań politycznych prezydenta i jego negatywnego nastawienia do rządu PiS? - grzmiał radny PiS Konrad Zieleniecki.

  Wtórowała mu klubowa koleżanka Katarzyna Siemieniuk. - Co seniorzy zrobili prezydentowi, że ich tak traktuje? - denerwowała się.

  I podkreślała, że w ramach rządowego programu Senior Plus można dostać pieniądze na prowadzenie domów dziennej opieki. - Starsi ludzie mogą tam zjeść posiłek czy skorzystać z zajęć rehabilitacyjnych - mówiła.

  ZOBACZ: Waszym zdaniem. Ile powinien zarabiać prezydent Białegostoku? Opinie białostoczan: "Tyle samo co i my"

  Przypomniała też, że w 2015 roku miasto wycofało się z poprzednika Seniora Plus - Seniora Wigora. - Wniosek był już pozytywnie zaopiniowany. Z niewiadomych przyczyn miasto nie chciało skorzystać z pieniędzy - podkreślała radna.

  Przewodniczący miejskich struktur PiS Artur Kosicki stwierdził, że jeśli w dalszym ciągu miasto nie będzie brało rządowych pieniędzy, samorząd jeszcze bardziej się zadłuży. - Politykę finansową należy prowadzić w sposób racjonalny. A nie zakładać, że nie wezmę, bo to rządowy program, a rząd to PiS - mówił.

  Urszula Boublej z biura komunikacji społecznej w rozmowie z „Porannym” odpiera, że w 2015 roku nie rządziło PiS, a władze też nie wzięły pieniędzy ze wspomnianego przez radną Siemieniuk Seniora Wigoru. - Wycofaliśmy się, bo chcąc dostać pieniądze na dzienną opiekę, należało przeznaczyć na ten cel budynek, stworzyć osobną jednostkę z dyrektorem, księgową, fizjoterapeutą itd. - mówi.

  Tadeusz Truskolaski znów idzie do sądu. Będzie walczy o pensję i występuje ze skargą do Sądu Najwyższego

  Dodaje, że korzystanie z programów zawsze generuje koszty, które miasto musi pokryć. - Dlatego to, czy miasto korzysta z programów wymaga analizy, porównania zysków i strat - podkreśla Urszula Boublej.

  Według niej miasto dużo robi na rzecz seniorów. - Mamy dom dziennej opieki, klub seniora. Są też miejsca dziennej opieki dla osób z Alzheimerem. Osoby w trudnej sytuacji trafiają do domów pomocy społecznej - wylicza urzędniczka.

  W sprawie Seniora plus radni PiS złożyli interpelację. Pytają prezydenta m.in. o to, jakie dofinansowanie na rzecz seniorów zdobyło miasto w latach 2010-18. Oraz czy urzędnicy monitorują z jakich programów można skorzystać.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!