Popis podlaskich karateków w Józefowie

Karol Potaś
W klasyfikacji drużynowej sportowców początkujących BKKK Kanku zajęło z 51. punktami szóste miejsce
Podlascy karatecy kyokushin bardzo dobrej strony pokazali się na XVII Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa i przywieźli aż 16 miejsc na podium.

W rywalizacji wzięło udział blisko 500 specjalistów karate kyokushin z 39 klubów z Polski i Rosji.

W turnieju dla zaawansowanych reprezentanci województwa podlaskiego przywieźli osiem miejsc na podium. Dwa drugie miejsca zajęli reprezentanci Białostockiego Klubu Karate Kyokushin Kanku: Anna Kotuk (seniorki do 60 kg) i Michał Szyszko (seniorzy do 70 kg).

Pozostałe sześć miejsc padło łupem Łomżyńskiego Klubu Karate. Drugą lokatę zajął Wiktor Kacprzyk (kadeci do 40 kg ), trzeci był Mateusz Zawadzki (kadeci do 55 kg), pierwszy Mateusz Długozima (chłopcy pow. 45 kg.), trzeci Bartłomiej Gawarecki (dzieci młodsze pow. 35 kg), pierwsza Klaudia Lanczewska (kategoria kata kobiet) i trzeci Piotr Bejenka (kategoria kata mężczyzn). Warto też dodać, że kategoria kata była rozgrywana bez podziału na kategorie wiekowe i wagowe.

Za to w klasyfikacji sportowców początkujących (tzw. pomarańczowych pasów), reprezentanci naszego województwa przywieźli jeszcze osiem miejsc w pierwszej trójce. Siedem z nich padło łupem BKKK Kanku: drugi był Paweł Rożuk (dzieci do 35 kg), pierwszy Sebastian Sienkiewicz (dzieci pow. 45 kg), Bruno Cymmerman (kadeci do 45 kg), drugi Paweł Dąbrowski (kadeci do 40 kg), trzecia Kozłowska Katarzyna (kadetki do 40 kg), pierwsza Natalia Maliszewska (młodziczki do 50 kg) i pierwsza Julia Koc (młodziczki do 60 kg). Jeszcze jedno miejsce - trzecie, dołożył łomżanin Kacper Zaczek (dzieci młodsze do 25 kg).

W klasyfikacji drużynowej sportowców początkujących BKKK Kanku zajęło z 51. punktami szóste miejsce, a Łomżyński KK ze zdobyczą 29. punktów pozycję piętnastą.

Kamil Czyżewski (na górze) stoczył emocjonujący pojedynek z Ignasem Vaiciunasem i bez wątpliwości wygrał swoją walkę podczas gali w Białymstoku.

Gala MMA Cup. Na białostockiej gali kibice z pewnością nie n...