Polska - Litwa 4:0 BRAMKI YOUTUBE SKRÓT MECZU 12.06.2018. Efektowne zwycięstwo przed wyjazdem na mundial (zdjęcia, wideo) Syliwa Dąbrowa
Polska - Litwa 4:0 wszystkie bramki na YouTube. W ostatnim meczu przed wyjazdem na finały mistrzostw świata do Rosji reprezentacja Polski pokonała w Warszawie Litwę 4:0.

Mecz Polska - Litwa 4:0 YOUTUBE. Skrót meczu 12.06.2018

Polska - Litwa 4:0 BRAMKI YOUTUBE 12.06.2018 Skrót meczu, wynik, wszystkie bramki, gole, faule na CDA, TWITTER, ZALUKAJ (zdjęcia, wideo)

Selekcjoner Biało-Czerwonych Adam Nawałka mocno przemeblował skład w porównaniu z piątkowym meczem z Chile w Poznaniu (2:2). W podstawowej jedenastce pozostały tylko cztery ogniwa: Jan Bednarek, Maciej Rybus, Grzegorz Krychowiak i Robert Lewandowski. Mimo to Litwini nie mieli żadnych szans, a najbardziej dał im się we znaki Lewandowski, Kapitan naszej drużyny pokazał imponującą skuteczność, w ciągu 45. minut strzelając dwa gole. Oby tak na mundialu.

Polska - Litwa 4:0 WYNIK, WSZYSTKIE BRAMKI, SKRÓT MECZU YOUTUBE

Goście zaczęli bardzo odważnie i były napastnik Wigier Suwałki Darvydas Sernas posłał piłkę do siatki, tyle że ze spalonego. Potem na boisku niepodzielnie rządzili Biało-Czerwoni. W 18. minucie Bartosz Bereszyński w idealnej sytuacji źle dograł do Arkadiusza Milika i szansa przepadła, ale po kilkudziesięciu sekundach było już 1:0. Dawid Kownacki wrzucił z prawej strony futbolówkę w pole karne, tam zgrał ją Rybus, a Lewandowski nie dał najmniejszych szans litewskiemu bramkarzowi Dziugasowi Bartkusowi. Spokój i precyzja z jakimi gola strzelił napastnik Bayernu Monachium, były imponujące.

Równie duży kunszt Lewy pokazał w 33. minucie, kiedy przepięknie uderzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała za linią bramkową. Umknęło to co prawda uwadze arbitrów, ale po konsultacji z systemem VAR trafienie zostało zaliczone. Sędziowie zmienili swoją decyzję jeszcze dwukrotnie. W 68. minucie efektownego gola piętą strzelił Grzegorz Krychowiak, ale sprawiedliwi uznali, że pomocnik naszej reprezentacji pomógł sobie ręką.

Także w 81. minucie sędzia konsultował swoją decyzję z VAR-em, co skutkowało przyznaniem Polakom rzutu karnego. Z 11 metrów nie pomylił się Jakub Błaszczykowski. Oprócz tych sytuacji w drugiej połowie gola dla Polaków z najbliższej odległości strzelił Dawid Kownacki, ale i Litwini kilka razy zagrozili bramce Wojciecha Szczęsnego.

POLSKA - LITWA 4:0 BRAMKI YOUTUBE 12.06.2018 SKRÓT MECZU

Jagiellońskim akcentem był występ jednego obecnego i czterech byłych zawodników białostockiego klubu. Aktualny pomocnik Żółto-Czerwonych Arvydas Novikovas miał sporo dośrodkowań ze stałych fragmentów gry, ale z jednym wyjątkiem, kiedy do odbitej piłki dopadł Sernas, nic złego się po nich nie działo.

Ogromnego pecha miał Fedor Cernych. Kapitan reprezentacji Litwy już w 3. minucie został bezpardonowo potraktowany przez Artura Jędrzejczyka i wkrótce zszedł z boiska z kontuzją barku. W polskiej drużynie Jacek Góralski złapał żółtą kartkę, Thiago Cionek miał asystę przy nieuznanym trafieniu Krychowiaka, a Michał Pazdan nie zapisał się niczym szczególnym.

W środę Polacy wylatują do Rosji, a 19 czerwca w Moskwie rozegrają pierwszy mecz mundialu - z Senegalem.

WYNIK

Polska - Litwa 4:0 (2:0).[/b] Bramki: 1:0 - Lewandowski (19), 2:0 - Lewandowski (33), 3:0 - Kownacki (71), 4:0 - Błaszczykowski (82-karny). Żółte kartki: Góralski - Sernas. Sędziował: Kevin Blom (Holandia). Widzów: 53 803.

Polska: Fabiański (46. Szczęsny) - Jędrzejczyk (46. Piszczek), Bednarek (52. Pazdan), Cionek , Bereszyński, Krychowiak, Góralski, Kownacki (76. Zieliński), Rybus (70. Błaszczykowski), Lewandowski (46. Teodorczyk), Milik.
Litwa: Bartkus - Vaitkunas, Girdvainis, Jankauskas (90. Mikuckis), Baravykas (74. Borovskij), Paulius (58. Slivka), Verbickas, Vorobjovas, Novikovas, Cernych (26. Lasickas), Sernas I (69. Laukzemis).

Polska - Chile, Robert Lewandowski: Ten mecz da nam sporo materiału do analizy