Polska - Kazachstan 3:0 YouTube - bramki, gole, wynik, skrót meczu 4.09.2017 (zdjęcia, wideo)

Polska - Kazachstan 3:0 YouTube - bramki, gole, wynik, skrót meczu 4.09.2017
Polska - Kazachstan 3:0 YouTube - bramki, gole, wynik, skrót meczu 4.09.2017 Bartek Syta
Mecz Polska - Kazachstan 4 września 2017 - wynik, wszystkie bramki, gole, skrót meczu

Polska - Kazachstan 4.09.2017 YouTube - skrót meczu, bramki, wynik

Polska 3 (1)

Kazachstan0 (0)

Bramki: 1:0 - Milik (11), 2:0 - Glik (74), 3:0 - Lewandowski (86-karny).

Polska : Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus, Makuszewski (65. Błaszczykowski), Mączyński (89. Bednarek), Zieliński, Grosicki (90. Teodorczyk), Milik, Lewandowski.

Kazachstan: Lorija - Sujumbajew I, Logwinienko I, Achmietow, Dmitrienko I, Szomko, Darabajew, Kuat I, Biejsiebiekow (86. Tagybiergien), Chiżniczenko (68. Szczotkin), Murtazajew.

Sędziował: Andris Treimanis (Łotwa). Widzów: 56 963

Po piątkowej klęsce w Kopenhadze selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Do składu wskoczyli Maciej Rybus, Maciej Makuszewski oraz Arkadiusz Milik, zastępując Artura Jędrzejczyka, Jakuba Błaszczykowskiego i Karola Linettego.

Jak trafna to była decyzja pokazała już sytuacja z 11. minuty meczu, kiedy cała trójka miała udział w wypracowaniu pierwszego gola dla biało-czerwonych. Najpierw lewą stroną urwał się Rybus, który mocno dośrodkował w pole karne. Tam futbolówkę zgrał do środka głową Makuszewski, a akcję wykończył szczupakiem Milik.

Gol był konsekwencją przewagi Polaków, którzy od początku rzucili się na rywali. Już w pierwszych siedmiu minutach biało-czerwoni wykonywali trzy rzuty rożne, a po jednym z nich blisko szczęścia był Kamil Glik, jednak uderzał niecelnie.

Kazachowie kilka razy próbowali zaatakować nasz zespół wysokim pressingiem, ale z reguły ograniczali się jednak do defensywy, a pod koniec pierwszej połowy wręcz nie wychodzili już z własnej połowy. Niestety, podopieczni Nawałki nie potrafili wykorzystać przewagi, choć sam Milik powinien na przerwę schodzić przynajmniej z jednym golem więcej. Za pierwszym razem jego sprytne uderzenie z rzutu wolnego przeniósł nad poprzeczkę bramkarz Kazachów Dawid Lorija, a w 38. minucie napastnik Napoli fatalnie przestrzelił z kilku metrów po świetnym podaniu od Roberta Lewandowskiego.

Milik mógł także znakomicie otworzyć drugą połowę, jednak zaraz po zmianie stron spudłował z bliska po dograniu Kamila Grosickiego. To mogło zemścić się chwilę później, bowiem swoją okazję mieli Kazachowie. Do siatki trafił nawet Roman Murtazajew, na szczęście sędzia dopatrzył się pozycji spalonej jego kolegi.

Rozochoceni goście zwietrzyli swoją szansę i przez kilka następnych minut mieli inicjatywę. W 67. minucie groźnie uderzał z dystansu m.in. Asłan Darabajew, jednak piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką.

Polacy byli w opałach, ale też mieli sporo okazji na kontrataki. Kilka razy szarżował Grosicki, jednak brakowało wykończenia. Kolejną szansę miał też Milik, który nie sięgnął piłki po akcji Błaszczykowskiego i Lewandowskiego. Nie mieli też szczęścia do sędziego, który okradł nasz zespół z gola, nie zauważając, że piłka w 72. minucie przekroczyła linię bramkową, po strzale z rzutu wolnego kapitana biało-czerwonych.

Na szczęście sprawiedliwości stało się zadość kwadrans przed końcem. Wówczas słabo dotąd grający Piotr Zieliński dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Kamila Glika, a ten podwyższył na 2:0.

Dwubramkowe prowadzenie uspokoiło gospodarzy i jednocześnie zakończyło zapędy gości, którzy chyba w tym momencie pogodzili się już z myślą, że nic w tym meczu nie zdziałają. Żeby nie było wątpliwości, Kazachów w końcówce dobił jeszcze Lewandowski, który pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany zresztą za faul na nim.

Tym samym biało-czerwoni na dwie kolejki przed końcem eliminacji do MŚ są liderem grupy E z trzema punktami przewagi nad Czarnogórą i Danią.
Pozostałe wyniki grupy E

Armenia - Dania 1:4 (1:2). Bramki: 1:0 - Korian (6), 1:1 - Delaney (17), 1:2 - Eriksen (29), 1:3 - Delaney (82), 1:4 - Delaney (90).

Czarnogóra - Rumunia 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Jovetic (75).

Polska - Kazachstan 3:0 YOUTUBE - skrót meczu, bramki, wynik, gole, 4.09.2017

Polska - Kazachstan: Nieuznany gol Roberta Lewandowskiego YouTube

Polska - Kazachstan 3:0 YouTube. Gol Arkadiusza Milika na 1:0

GOL Kamil Glik Polska - Kazachstan Bramka na 2:0 YOUYUBE