Polska - Kamerun 0:3. Nie poskromiliśmy Lwów

(sk)
Jakub Błaszczykowski spisał się nieźle, na tle słabych kolegów
Jakub Błaszczykowski spisał się nieźle, na tle słabych kolegów archiwum
Polacy przegrali z Kamerunem 0:3 w meczu towarzyskim rozgrywanym w Szczecinie. Dwa gole dla Nieposkromionych Lwów strzelił Samuel Eto'o, a trzeciego dołożył Vicent Aboubakar. W 30. minucie polscy obrońcy nie upilnowali największej gwiazdy Kamerunu. Eto'o tylko dostawił nogę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Łukasz Fabiański musiał wyjmować piłkę z siatki. W drugiej połowie napastnik Interu Mediolan strzałem z dystansu pokonał Przemysława Tytonia, który po przerwie zmienił Fabiańskiego. W końcówce znów błąd popełnił Kamil Glik, a Aboubakar ustalił rezultat meczu. Wynik Polska - Kamerun 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Eto'o (30), 0:2 - Eto'o (53), 0:3 - Aboubakar (86). Polska: Fabiański (46. Tytoń) - Wojtkowiak (38. Kowalczyk), Żewłakow, Glik, Sadlok, Błaszczykowski, Dudka (72. Matuszczyk), Murawski (57. Mierzejewski), Obraniak (78. Peszko), Lewandowski, Brożek (46. Rybus). Kamerun: Assembe Ndy - Ekotto Assou, Bassong, Nkoulu (64. Bikey), Binya, Chedjou (76. Matip), Makoun (70. Mandjeck), Bedimo (82. Bong), Ndjeng, Choupo-Moting (58. Bienvenu), Eto'o (80. Aboubakar) .