NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad zmianą zawodu, ale nie miałeś odwagi podejść do egzaminu, rozwiąż nasz test. Sprawdź swoje predsyspozycje

  Cejrowski zabiera głos w sprawie "afery o Szczecin". "Nie...

  Cejrowski zabiera głos w sprawie "afery o Szczecin". "Nie jestem frajerem, nie oddałbym miasta"

  red

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Wojciech Cejrowski
  1/12
  przejdź do galerii

  Wojciech Cejrowski ©brak

  Wojciech Cejrowski na swoim profilu na Facebooku skomentował w końcu "aferę o Szczecin".
  Afera o Szczecin? Chodzi o wypowiedź: „Natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom. Ale zapłaćcie kontrybucję za II wojnę światową”.

  Podróżnik powiedział to w rozmowie z przedstawicielem niemieckich mediów w maju 2017 roku.


  Teraz tłumaczy, że "ktoś wyciągnął PÓŁ jednego zdania i zrobił aferę".

  - Ta sprawa jest irytująca. Udzieliłem wywiadu niemieckiej telewizji publicznej. Ich dziennikarz szedł w zaparte - udawał, że nie rozumie dlaczego Niemcy powinni nam oddać zabytki sztuki zrabowane w czasie wojny oraz dlaczego powinni zapłacić reparacje wojenne np. za wyburzenie Warszawy. I cała ta rozmowa była o tym, a nie o oddawaniu Szczecina!!! - pisze na FB. - Nie jestem politykiem, nie mam władzy handlowania polskimi miastami i nie jestem frajerem, więc nawet gdybym miał taką władzę, nie oddałbym Szczecina. Szczecin dostaliśmy przecież jako ODSZKODOWANIE za Lwów.  Czytaj więcej:  Komentarze Internautów  - Marcin Wójcik Czekałem na tą odpowiedź :D Jednak nie straci Pan wiernego fana. Pozdrawiam! - napisał Internauta Marcin.

  - Dobrze, że Pan to napisał. Już chciałem Pana znielubić. Po tym jak Korwin powiedział, że Niemcy oprócz Żydów nikogo nie zabijali, ja osobiście byłem skłonny uwierzyć, że Pan z tym Szczecinem serio - skomentował Piotr.

  - Jestem ze Szczecina i ja zrozumiałem pana wypowiedz.Niestety niektórzy wyciągają zdanie z szerszej wypowiedzi i sieją ferment ... Ja się nie obraziłem - dodał Internauta Simon.

  - Tu chyba nie tyle chodzi o oddawanie Szczecina, tylko o to, co Pan powiedział o cmentarzu, o tym że tam są same niemieckie groby, tysiące niemieckich grobów itp. Myślę, że władze Szczecina powinny zaprosić Pana na wycieczkę na ten cmentarz, niech sobie Pan go zwiedzi i oceni ile jest niemieckich grobów - odpowiedział Internauta Krzysztof. - Palnął Pan głupotę i tyle, każdemu się zdarzy (nawet Pani sędzi SN) myślę że powinien się Pan z tego fragmentu wytłumaczyć. Moje pokolenie Szczecin traktuje jako swoją małą ojczyznę i jesteśmy z nią związani tak czy siak, dlatego jest tak spory odzew na tę głupotę.

  - Zabawne te tłumaczenia. O czym była rozmowa o tym była. Ale tekst o Szczecinie wcale nie jest wyrwany z żadnego kontekstu - odpisał Kuba. - Ewidentnie i jednoznacznie powiedział tam Pan, Panie Cejrowski, że oddałby Pan Szczecin, bo Szczecin jest miastem niemieckim, z milionem niemieckich zmarłych na Cmentarzu Centralnym (co na marginesie jest totalną bzdurą i świadczy o Pana ignorancji w tym temacie). A odda Pan Niemcom "ich miasto" jak zapłacą reparacje. Czyli na zasadzie - mam coś waszego ale wy macie coś mojego. Oddam wam waszą rzecz jak oddacie mi moją. To takie proste. Przestań Pan się żenująco tłumaczyć i po prostu przeproś.

  Zobacz również wywiad z 2013 roku: Wojciech Cejrowski boso w Szczecinie. "To piękne niemieckie miasto" [wideo]


  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent