Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta

W 1. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów oraz badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
PiS: Wojewoda musi odwołać z zarządu powiatu byłego starostę...

PiS: Wojewoda musi odwołać z zarządu powiatu byłego starostę

Julita Januszkiewicz jjanuszkiewicz@poranny.pl

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Kurier Poranny

PiS: Wiesław Pusz do odwołania

PiS: Wiesław Pusz do odwołania ©Archiwum

Radni PiS chcą, by wojewoda podlaski interweniował w sprawie zatrudnienia członka zarządu powiatu w jednostce mu podległej. To Wiesław Pusz.
PiS: Wiesław Pusz do odwołania

PiS: Wiesław Pusz do odwołania ©Archiwum

Wiesław Pusz to były starosta powiatu białostockiego. Jak już wcześniej informowaliśmy jest on konsultantem w Domu Pomocy Społecznej "Trzy Dęby" w Choroszczy.

Problem w tym, że ta placówka podlega białostockiemu starostwu powiatowemu. A Wiesław Pusz zasiada w zarządzie powiatu.

Sytuacja mocno bulwersuje radnych powiatowych PiS. Uważają oni, że zatrudnianie członka zarządu powiatu w jednostce mu podległej jest niedopuszczalne, a przede wszystkim nieetyczne.
Dlatego chcą odwołać Pusza z zarządu. Radni powiatowi PiS walczą o to od kilku miesięcy. Napisali nawet wniosek do starosty Antoniego Pełkowskiego. Prawnicy starostwa uznali jednak, że prawo nie zostało złamane.

Radni nie dają za wygraną. Teraz liczą na pomoc Andrzeja Meyera, wojewody podlaskiego.

- Ponieważ wyjaśnienia, w tym opinie prawne, jakie uzyskujemy od władz powiatu nas nie satysfakcjonują, zwracamy się do wojewody o interwencję - mówi Jan Perkowski, radny powiatowy PiS.

Dodaje, że jego klub nie zgadza się na to, by Wiesław Pusz jako członek zarządu był zwierzchnikiem dyrektora DPS, a jako konsultant jego podwładnym.

- Uważamy, że poprzez taką zależność służbową doszło do naruszenia prawa i podstawowych zasad etycznych - mówi Jan Perkowski. W interpelacji do wojewody prosi o wyjaśnienie tych kwestii.
Joanna Pilcicka, rzeczniczka wojewody zapewnia, że wniosek radnego zostanie rozpatrzony.

- Nasze służby prawne przeanalizują sprawę merytorycznie i przeprowadzą postępowanie wyjaśniające - mówi Joanna Pilcicka.

Antoni Pełkowski, starosta powiatu białostockiego, nie uważa, że prawo zostało złamane. Jego zdaniem były starosta może pracować w DPS i nadal rządzić w powiecie. Fakt, że radny PiS prosi o interwencję wojewodę, komentuje tak: Pan Perkowski może pisać nawet do samego prezydenta USA. Ja nie jestem od spraw moralnych - powiedział nam.

Chcieliśmy poznać opinię Wiesława Pusza, ale jest on na urlopie. W maju zapewniał nas, że nie ma powodów do rezygnacji z funkcji członka zarządu powiatu.

- Nie kombinuję i nie kradnę. Nie ma co przeginać w drugą stronę - uciął wtedy były starosta.


Czytaj e-wydanie »
Lokalny portal przedsiębiorców

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (6)

Wszystkie komentarze (6) forum.poranny.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Poranny.pl poleca

Wideo