Premier Beata Szydło w Augustowie. U jej boku - Anna Maria...

Premier Beata Szydło w Augustowie. U jej boku - Anna Maria Anders (zdjęcia)

Tomasz Kubaszewski

Kurier Poranny

Kurier Poranny

Premier Beata Szydło i Anna Maria Anders w Augustowie
1/10
przejdź do galerii

Premier Beata Szydło i Anna Maria Anders w Augustowie ©Tomasz Kubaszewski

Premier Beata Szydło była we wtorek w Augustowie na uroczystościach ku czci Żołnierzy Wyklętych. Nie odstępowała jej kandydatka PiS do Senatu.
To dla nas wielkie wyróżnienie, że możemy czcić pamięć Żołnierzy Niezłomnych razem z najdostojniejszymi przedstawicielami naszego państwa - mówił we wtorek Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa.

Mało kto miał jednak wątpliwości, że gdyby nie trwająca kampania w przedterminowych wyborach do Senatu w okręgu suwalsko-łomżyńskim, premier Beata Szydło akurat z tej okazji odwiedziłaby Augustów. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przykłada do wyniku tych wyborów wielką wagę.
PiS przeprowadza więc kampanię, jakiej mieszkańcy północno-wschodniej Polski jeszcze nie widzieli. W Suwałkach i w Łomży było wyjazdowe posiedzenia klubu parlamentarnego PiS. W regionie gościli czołowi przedstawiciele rządu z wicepremierem Mateuszem Morawieckim na czele. Dwukrotnie też przyjechał też sam Jarosław Kaczyński. We wszystkich tych wydarzeniach uczestniczyła Anna Maria Anders, kandydatka PiS na senatora.

Teraz, na parę dni przed wyborami, przyszedł czas na premier Beatę Szydło. W Augustowie pojawiła się razem z Anders, która jest też przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz pełnomocnikiem premiera ds. dialogu międzynarodowego. Obie uczestniczyły najpierw we mszy w miejscowej bazylice odprawionej w intencji żołnierzy wyklętych, a potem, w specjalnym przemarszu, pokonały kilkaset metrów pod Pomnik Żołnierzy Polski Podziemnej.

Oprócz premier, pod pomnikiem przemawiali też wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński oraz Anna Maria Anders. Część swojego wystąpienia poświęciła obławie augustowskiej.

- Nigdy o tych poległych żołnierzach Polski Walczącej nie zapomnimy - mówiła Anders. Nigdy nie będzie przedawnienia dla tego ludobójstwa dokonanego na narodzie polskim.

Dodała, że los żołnierzy wyklętych jest dla niej szczególnie ważny. - Wielu z nich służyło razem z moim ojcem, generałem Władysławem Andersem - przypomniała.

Anna Maria Anders niebawem, bo już w piątek, znowu pojawi się obok znanego polityka PiS. Do Suwałk przyjeżdża bowiem Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.


Komentarze (21)

Wszystkie komentarze (21) forum.poranny.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Poranny.pl poleca

Wideo