Od 12 czerwca zmieni się rozkład jazdy większości pociągów kursujących po województwie podlaskim. Szczegółowe informacje podróżni mogą uzyskać na wszystkich stacjach i przystankach, w kasach biletowych, na stronach internetowych polregio.pl, portalpasazera.pl, a także pod numerem infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę).
Z powodu prac torowych konieczne będzie w dniach 13-15 oraz 20-22 czerwca wstrzymanie ruchu pociągów i wprowadzenie komunikacji zastępczej na odcinku Sokółka – Kuźnica Białostocka - informuje Renata Gerasimiuk z podlaskiego Zakładu POLREGIO w Białymstoku.
Autobusy pojadą za pociągi:
- relacji Białystok (godz. 18:06) – Kuźnica Białostocka (godz. 19:08)
- relacji Kuźnica Białostocka (godz. 18:25) – Sokółka (godz. 18:42)
- relacji Kuźnica Białostocka (godz. 19:22) – Białystok (godz. 20:22).
Na odcinku Sokółka – Kuźnica Białostocka autobusy komunikacji zastępczej będą obsługiwały przystanki kolejowe.
Zmiany na odcinku Białystok - Szepietowo
Na modernizowanej linii kolejowej nr 6, na odcinku Białystok-Szepietowo nie będzie istotnych zmian w organizacji ruchu. Zmieni się odjazd tylko jednego porannego autobusu z Szepietowa, z godz. 6.35 na godz. 6.30, tj. 5 minut wcześniej. O kilka minut zmienią się także godziny odjazdu wszystkich czterech kursujących w tej relacji pociągów. Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej oznakowanych logo POLREGIO odbywa się na podstawie biletów kolejowych.
W dalszym ciągu honorowane są bilety okresowe POLREGIO (tygodniowe, miesięczne i kwartalne) w pociągach spółki PKP Intercity. Aby ułatwić codzienne dojazdy na tej trasie osobom uczącym się, studiującym i pracującym, posiadacze takich biletów będą mogli podróżować w 12 pociągach PKP Intercity. Niektóre z nich zatrzymują się na pośrednich przystankach osobowych:
- IC Słowacki: Ełk – Wrocław Główny - odcinek honorowania: Białystok (godz. 7:51) – Szepietowo (8:39); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Łapy, Racibory, Jabłoń Kościelna;
- IC Podlasiak : Suwałki – Świnoujście - odcinek honorowania: Białystok (9:23) – Szepietowo (10:12); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Łapy, Łapy Osse, Jabłoń Kościelna;
- IC Nałkowska : Białystok – Wrocław Główny - odcinek honorowania: Białystok (13:30) – Szepietowo (14:19); codziennie; zatrzymuje się na przystanku: Łapy;
- IC Dąbrowska : Białystok – Wrocław Główny - odcinek honorowania: Białystok (15:38) – Szepietowo (16:44); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Białystok Wiadukt i Klepacze;
- TLK Hańcza : Suwałki – Kraków Główny - odcinek honorowania: Białystok (17:40) – Szepietowo (18:33) codziennie; zatrzymuje się na przystanku: Łapy;
- IC Narew : Białystok – Łódź Widzew - odcinek honorowania: Białystok (19:51) – Szepietowo (20:45); codziennie; zatrzymuje się na przystanku: Baciuty oraz na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Łapy i Szepietowo;
- TLK Hańcza : Kraków Główny – Suwałki - odcinek honorowania: Szepietowo (9:41) – Białystok (10:35); codziennie; zatrzymuje się na przystanku: Łapy;
- IC Dąbrowska : Wrocław Gł. – Białystok - odcinek honorowania: Szepietowo (11:18) – Białystok (12:28); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Klepacze i Białystok Wiadukt;
- IC Nałkowska : Wrocław Główny – Białystok - odcinek honorowania: Szepietowo (13:42) – Białystok (14:37); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Jabłoń Kościelna, Łapy; od 21 marca także Racibory;
- IC Pilecki : Racibórz – Białystok - odcinek honorowania: Szepietowo (15:50) – Białystok (16:47); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Szepietowo i Łapy;
- IC Podlasiak : Świnoujście – Suwałki - odcinek honorowania: Szepietowo (18:04) – Białystok (18:55); codziennie; zatrzymuje się na przystanku: Łapy;
- 12)IC Słowacki : Wrocław Główny – Ełk - odcinek honorowania: Szepietowo (19:42) – Białystok (20:51); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Szepietowo i Łapy.
Przypominamy, że w pociągach PKP Intercity całkowita rezerwacja miejsc obowiązuje w elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT), czyli pociągach obsługiwanych przez pojazdy Dart (oznaczonych w rozkładzie literą R w kwadracie). W pociągach TLK lub IC zestawionych ze składów wagonowych można podróżować bez biletu dodatkowego na rezerwację miejsca. Takie składy są w rozkładzie oznaczone literą R.
Wznowienie kursowania pociągów w komunikacji z Litwą
Po długotrwałej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, od 1 lipca ponownie rozpoczną kursowanie pociągi do Kowna (Kaunas). W relacji Białystok – Kowno pociąg będzie kursował w piątki i soboty, jako przedłużenie pociągu relacji Białystok - Suwałki, w godzinach: Białystok odj. 14:58 – Kowno przyj. 21:21. W relacji powrotnej, pociąg będzie kursował w soboty i niedziele, w godzinach: Kowno odj. 9:10 – Białystok przyj. 12:43. Przyjazd i odjazd w Kownie jest podany według czasu lokalnego.
Trasa sezonowa Białystok – Waliły
Z powodu modernizacji stacji Białystok oraz prowadzonych robót torowych na odcinku Białystok – Białystok Fabryczny, uruchomienie sezonowych połączeń na trasie Białystok – Waliły w tym roku nastąpi dopiero od 1 lipca br., czyli z dwumiesięcznym opóźnieniem. Tak jak w latach poprzednich, pociągi będą kursowały w weekendy do końca września. W piątki pociąg będzie odjeżdżał z Białegostoku o godz. 15:30, a z Walił o 16:34.
W soboty i niedziele będą kursowały po dwie pary pociągów. Z Białegostoku pociągi będą odjeżdżały o godz. 9:00 i 15:30. Natomiast z Walił odjazdy zaplanowano na godz. 10:25 i 16:34.
Na tej trasie przewidziane są dodatkowe połączenia, które pozwolą na dotarcie na imprezy organizowane przez lokalne samorządy, tj. „Siabrowska Biasieda” w Gródku, „Dożynki w Waliłach” i „Święto Grzyba” w Sokolu Białostockim.
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?